Trwa ładowanie...

Prezydent wstrzymała budowę biurowca przy pl. Zamkowym!

"Konflikt interesów pomiędzy osobą, która wydawała pozwolenie, a jednym z architektów"! Do Polski przyjadą eksperci UNESCO!

Prezydent wstrzymała budowę biurowca przy pl. Zamkowym!
d2diske
d2diske

Skandalu wokół nowego biurowca przy pl. Zamkowym ciąg dalszy. Dziś prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent wstrzymała budowę biurowca przy pl. Zamkowym! * O sprawie czytamy w Gazecie.pl . Chodzi o to, że *pozwolenie na budowę biurowca na Starówce wydała matka współtwórcy projektu, naczelniczka Jolanta Zdziech-Naperty. * Naczelniczka już podała sie do dymisji.*

Dziś prezydent wstrzymała budowę. To nie wszystko - Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała także Ewę Nekandę-Trepkę, byłego stołecznego konserwatora zabytków ze stanowiska pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. zarządzania światowym dziedzictwem UNESCO!****

Dodatkowo, od początku ruszy osobne postępowanie dotyczące wydania pozwolenia na budowę biurowca. Piotr Żuchowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny konserwator zabytków zapowiedział, że w ciągu miesiąca do Warszawy mają przyjechać przedstawiciele UNESCO.

d2diske

O sprawie informowaliśmy wielokrotnie . Nowa inwestycja na warszawskiej Starówce niezwykle poruszyła warszawiaków. Biurowiec będzie nie tylko mieścił się 80 metrów od kolumny Zygmunta, ale zmieni zasadniczo widok na najważniejszy plac w stolicy. Jak się okazało, nikt nie konsultował się w tej sprawie z UNESCO .

Rozmawialiśmy z Sekretarzem Generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Polsce, Sławomirem Ratajskim, który potwierdził, że inwestor nie konsultował się z nimi oraz dodał, że "w sytuacji, w której inwestycja ma wpływ na widok obszaru objętego ochroną UNESCO, takie konsultacje powinny odbyć się w Centrum Światowego Dziedzictwa".

* Dziś prezydent Warszawy zdecydowała, że pozwolenie na budowę biurowca przy ulicy Podwale musi być wydane jeszcze raz*.

d2diske
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2diske