Trwa ładowanie...

Primark wreszcie w Polsce. Znamy datę i miejsce

Irlandzki gigant handlu tanią odzieżą wkracza do Polski. Po latach przymiarek otworzy pierwszy sklep w Warszawie.

Share
Primark wreszcie w Polsce. Znamy datę i miejsce
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: 淺藍雪
d1i9ad4

Będzie on zlokalizowany w powstającej w stolicy Galerii Młociny – twierdzi "Puls Biznesu". Obiekt jest w budowie już od dłuższego czasu, a jego otwarcie, i tym samym pierwszego sklepu sieci Primark w Polsce, jest planowane na II kwartał 2019 r.

Gazecie nie udało się potwierdzić tej wiadomości oficjalnie ani w firmie Echo Investment, która buduje centrum handlowe, ani u właścicieli irlandzkiej sieci. Ale "PB" twierdzi, że informację udało się zweryfikować w dwóch innych źródłach.

Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Ponadto, jak wskazuje dziennik, komunikaty Echa i oficjalnego wykonawcy inwestycji, tj. Erbudu, potwierdzają, że w powstającej galerii handlowej pojawił się duży najemca. Najpierw Erbud poinformował, że podpisał aneks do umowy, po którym wartość kontraktu wzrosła o 56,5 mln zł. To kwota wynikająca z dodatkowych robót. Mają to być prace związane z przystosowaniem przestrzeni dla Primarka.

d1i9ad4

Drugim śladem są komunikaty Echo Investment. Pod koniec sierpnia spółka ogłosiła, że powierzchnia w Galerii Młociny jest wynajęta 75 proc. Kilka dni temu w kolejnym piśmie Echo poinformowało, że wskaźnik ten podskoczył do 87 proc., nie ogłaszając przy tym nazwy żadnego nowego najemcy. Te 12 proc. to właśnie ok. 7 tys. m kw. Czyli tyle, ile wg informacji gazety ma wynosić powierzchnia pierwszego polskiego Primarka.

Co roku pojawią się plotki o wejściu tej sieci do Polski. Primark stał się znany w Polsce po tym, jak wielu rodaków osiedliło się na Wyspach. Tam sieciówka ma ugruntowaną opinię, jako miejsce, w którym można kupić tanie i jednocześnie modne ciuchy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i9ad4

Podziel się opinią

Share
d1i9ad4
d1i9ad4