Trwa ładowanie...

Problemy z rozbudową II linii metra? "Decyzja środowiskowa w części uchylona"

Spółka przekonuje, że nie ma zagrożenia dla opóźnienia inwestycji.

Problemy z rozbudową II linii metra? "Decyzja środowiskowa w części uchylona"
d4dyww5
d4dyww5

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła w części wcześniejsze postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie rozbudowy II linii metra, na odcinku zachodnim (od stacji Rondo Daszyńskiego do Księcia Janusza). To skutek odwołań części mieszkańców ulicy Górczewskiej, dlatego teraz muszą zostać uzupełnione pewne braki w dokumentacji.

Chodzi m.in. o zakres emisji hałasu, drgania oraz oddziaływanie inwestycji na środowisko przyrodnicze. Nie ma jednak przesłanek, na podstawie których warszawiacy musieliby się przygotować na opóźnienia, w realizacji rozbudowy.

- Chodzi jedynie o uzupełnienie wniosku, co w żaden sposób nie wpłynie na przyjęte terminy - powiedział WawaLove.pl Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego. Spółka w najbliższym czasie doprecyzuje też konkretne założenia dotyczące harmonogramu robót , które będzie realizował wykonawca tego odcinka. Trzeba też na przykład uszczegółowić przewidywane parametry wykładzin dźwiękochłonnych.

Nieoficjalnie wiadomo, że potrzeba kilku tygodni na wprowadzenie wszystkich korekt. Przy tak skomplikowanej logistycznie inwestycji, nie wiąże się to na szczęście z większymi opóźnieniami. W 2019 roku powinno powstać sześć nowych stacji metra . Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2).

d4dyww5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyww5