Trwa ładowanie...

Profesor Chazan domaga się przywrócenia do pracy

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej umorzył postępowanie w sprawie przewinienia zawodowego

Profesor Chazan domaga się przywrócenia do pracy
d3nes2o
d3nes2o

Dotyczyło ono lekarzy ze szpitala im. Św. Rodziny, w tym również samego prof. Chazana. Dr Grzegorz Wrona w uzasadnieniu swojej decyzji stwierdził, że w świetle zgromadzonego do tej pory materiału dowodowego nie widzi podstaw do postawienia jakichkolwiek zarzutów . Przesłuchano około 1000 świadków, zebrano też opinie biegłych i specjalistów z dziedziny ginekologii. Dr Wrona dodał, iż należy rozdzielić kwestie postępowania karnego, od prowadzonej przez niego procedury dyscyplinarnej, dotyczącej jedynie lekarza i pacjenta . Wagę odpowiedzialności prawnej badała już mokotowska prokuratura. Umorzyła sprawę, nie doszukując się bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia matki.

Będę domagał się przywrócenia na stanowisko dyrektora szpitala im. Św. Rodziny. Mam nadzieję, że decyzja Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej będzie nadzieją dla wszystkich prześladowanych lekarzy- powiedział TVN24 profesor Bogdan Chazan.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku prof. Bogdan Chazan , powołując się na tzw. klauzulę sumienia odmówił jednej z pacjentek dokonania zabiegu przerwania ciąży mimo, że były do tego wskazania medyczne. Ponadto wbrew uwarunkowaniom prawnym, nie wskazał alternatywnego lekarza albo placówki, która mogłaby to uczynić. Dziecko zmarło niedługo po porodzie. Orzeczenie NROZ nie jest prawomocne, strony mogą się odwołać do Naczelnego Sądu Lekarskiego w terminie 14 dni.

d3nes2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nes2o