Program "500 minus". Tym pomysłem Paweł Rabiej chce przekonać warszawiaków do głosowania

Kandydat Nowoczesnej na fotel prezydenta stolicy zapewnia, że warszawiacy otrzymają „sprawiedliwy dostęp do różnych dóbr”. O co chodzi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program "500 minus". Tym pomysłem Paweł Rabiej chce przekonać warszawiaków do głosowania

Gdy inni oferują program "500+", Paweł Rabiej – kandydat Nowoczesnej na prezydenta stolicy – chce przekonać warszawiaków do głosowania, przedstawiając projekt… "500 minus". 

Paweł Rabiej został niedawno wyłoniony przez Nowoczesną jako kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy. Jak zaznaczył, partia ma wizję stolicy "otwartej, uczciwej, aktywnej i nowoczesnej".

 - Warszawa jest lustrem naszego kraju. Mamy miasto dwóch różnych prędkości. Warszawę aktywnych i porzuconych. Warszawę lewą i prawą. Miasto otwarte i miasto pełne obaw, a strach rodzi złość i agresję. Warto łączyć, a nie dzielić. Trzeba budować mosty, a nie mury, chcę połączyć nasze pęknięte miasto – mówił Rabiej po nominacji. Podkreślał, że Warszawa może stać się miastem "z marzeń i snów", ale do tego potrzebna jest - jak ocenił - "mądra głowa, silna ręka i otwarte serce".

Co kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy ma do zaoferowania mieszkańcóm stolicy? W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradza pomysł na program społeczny, który będzie nosił nazwę… "program 500 minus". Na czym będzie polegał?

- Żłobek, przedszkole, szkoła czy park powinny znajdować się nie dalej niż pół kilometra od miejsca zamieszkania każdej rodziny. Warszawa ma to szczęście, że mamy dużo zieleni i to jest możliwe do zrealizowania – mówi Paweł Rabiej w wywiadzie dla "Gazety Stołecznej". Polityk tłumaczy, że chodzi o to, by zapewnić każdemu warszawiakowi "sprawiedliwy dostęp do różnych dóbr".  

To nie jest jedyny program nad którym pracuje kandydat na fotel prezydenta stolicy: Rabiej ma do zaoferowania mieszkańcom stolicy projekt "Aktywna Warszawa", który będzie serią konsultacji społecznych albo program "Pocztówka dla prezydenta Warszawy", dzięki któremu warszawiacy mogliby zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta. - Będziemy pytali warszawiaków o to, co widząc w różnych miastach w Polsce i za granicą chcieliby widzieć taż w Warszawie – oświadczył.

Jesienią Nowoczesna zaprezentuje swój szczegółowy program w wyborach samorządowych. Wtedy też zostaną przedstawieni kandydaci partii na burmistrzów i radnych.

Źródło: (PAP/Gazeta Wyborcza Warszawa/WawaLove.pl)

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: In vitro w stolicy będzie refundowane: skorzysta 2,5 tysiąca par. Radni PiS przeciwko

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.