Trwa ładowanie...
d30zigu

Prokuratura: dziewięć osób, w tym czterech policjantów KSP, z zarzutami

"Ujawnienie tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura: dziewięć osób, w tym czterech policjantów KSP, z zarzutami
d30zigu

Dziewięć osób, w tym czterech policjantów KSP, usłyszało zarzuty m.in łapówkarstwa w śledztwie ws. ujawniania za łapówki firmom świadczącym pomoc drogową informacji o wypadkach i kolizjach w Warszawie - poinformowała w poniedziałek PAP stołeczna prokuratura.

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP - komórki odpowiadającej za ujawnianie przestępstw w strukturach policji - pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wyjaśniają sprawę dotyczącą przekroczenia uprawnień przez stołecznych policjantów.

Wśród zatrzymanych przez BSW jest czterech funkcjonariuszy i dwóch cywili pracujących na Stanowisku Kierowania KSP oraz trzech pracowników firmy holowniczej. Z informacji śledczych wynika, że policjanci, za pieniądze, udzielali "laweciarzom" informacji o kolizjach i wypadkach, które mogły się wiązać z koniecznością holowania samochodów.

d30zigu

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański, aresztowanych zostało sześć osób - dwóch policjantów, dwóch pracowników cywilnych oraz dwóch "laweciarzy".

- Pozostali dwaj policjanci oraz jeden pracownik firmy holowniczej przyznali się i opisali cały proceder. Wobec nich zastosowano poręczenia majątkowe - powiedział Dziekański.

Rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział, że wobec funkcjonariuszy - zgodnie z zasadami przyjętymi przez kierownictwo policji - wszczęto procedurę wydalenia ze służby.

- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa. Osoby, które decydują się na zachowania licujące z zgodnością munduru muszą liczyć się z najsurowszymi konsekwencjami - powiedział Ciarka.

d30zigu

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut m.in. korupcji za co grozi od 6 miesięcy do lat 8. Jeżeli sprawca tego czynu działa, "aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa", podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: PAP. Oprac. Tomasz Jakubowski

Przeczytajcie też: Warszawska samowolka. Śpiewak przywłaszcza profil stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”. „Weszliśmy na bardzo niebezpieczny grunt” – mówi

d30zigu

Podziel się opinią

Share
d30zigu
d30zigu