Trwa ładowanie...

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie referendum!

Nie było wystarczającej ilości plakatów informujących o referendum - twierdzi radny PiS, który złożył zawiadomienie

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie referendum!
d3ls3as
d3ls3as

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przestępstwa prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jakim miałoby być niepoinformowanie warszawiaków w obwieszczeniach o referendum ws. jej usunięcia. Potrzeba wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ wynika z konieczności przesłuchania urzędnika miasta, który odpowiadał za rozplakatowanie obwieszczeń - powiedział dziś PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak. Takiego przesłuchania nie można dokonać w trybie postępowania sprawdzającego, musi zostać wszczęte śledztwo.

Zawiadomienie do prokuratury złożył radny PiS, Maciej Wąsik.* Twierdzi on, że doszło do przestępstwa z artykułu 231 Kodeksu karnego, który mówi, że funkcjonariusz publiczny, który przekraczając uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze do 3 lat więzienia.*

Podobne zdanie na ten temat ma Jarosław Kaczyński. Mówił, że samo podanie do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów to nie informacja o referendum . Dodał, że obwieszczenie o referendum dostępne jest tylko na stronie internetowej, a powinno być rozlepione w odpowiedniej liczbie w formie afiszy w miejscach wywieszania ogłoszeń.

d3ls3as

Rzecznik stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk odpierał te zarzuty podając, że w całej Warszawie jest ponad 1000 obwieszczeń. Miały rozwiesić je dzielnice w wyznaczonych do tego miejscach. Obwieszczenia zostały również przekazywane przez miasto do administracji spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. -* Liczba obwieszczeń jest dokładnie taka, jak we wszystkich poprzednich wyborach, liczby są takie same* - powiedział wówczas rzecznik.

d3ls3as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ls3as