Trwa ładowanie...

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie utonięcia warszawskiego policjanta

Olsztyńska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci warszawskiego policjanta na Mazurach. Do tragedii doszło na jeziorze Ublik Wielki w okolicach Orzysza.

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie utonięcia warszawskiego policjantaŹródło: Unsplash.com
d4m2k0h
d4m2k0h

Wypadek i Poszukiwania

W poniedziałek 4 maja służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wywróconej łódce rybackiej na jeziorze Ublik Wielki. Natychmiastową interwencję podjęły jednostki straży pożarnej. Ratownikom udało się wyciągnąć z wody dwóch mężczyzn, którzy utrzymywali się na powierzchni przytrzymując się łódki. Trzeci mężczyzna znalazł się niestety pod wodą.

Poszukiwania mężczyzny, w które zaangażowany został zespół 4 nurków, trwały do godziny 21. Niestety z uwagi na trudne, nocne warunki zdecydowano o ich przerwaniu. We wtorek nurkowie przystąpili do ponownych poszukiwań i odnaleźli ciało na głębokości 5,5 metra.

Policjanci z Warszawy

Jak się okazało wszyscy trzej wędkarze to, wypoczywający na Mazurach, policjanci z Warszawy. Zarówno prokuratura jak i interweniujący na miejscu policjanci potwierdzili, że mężczyźni mogli znajdować się pod wpływem alkoholu.

W związku z wypadkiem, prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Z uwagi na panującą na terenie całego epidemię koronawirusa, o zdarzeniu poinformowany zostanie również Sanepid. Mężczyźni znajdowali się powiem razem na jednej łódce, nie przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Obecnie, zajmujący się sprawą, śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok policjanta. Na jej podstawie będzie można ustalić szczegółowe informacje na temat okoliczności wypadku.

d4m2k0h

Przypomnijmy, że to drugi śmiertelny wypadek na Mazurach w krótkim czasie. W miniony - przedłużony - weekend na Jeziorze Dargin doszło do wypadku skutera, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

d4m2k0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2k0h