Trwa ładowanie...
d4516jw

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie utonięcia warszawskiego policjanta

Olsztyńska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci warszawskiego policjanta na Mazurach. Do tragedii doszło na jeziorze Ublik Wielki w okolicach Orzysza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie śmierci policjanta z Warszawy
Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie śmierci policjanta z Warszawy (Unsplash.com)
d4516jw

Wypadek i Poszukiwania

W poniedziałek 4 maja służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wywróconej łódce rybackiej na jeziorze Ublik Wielki. Natychmiastową interwencję podjęły jednostki straży pożarnej. Ratownikom udało się wyciągnąć z wody dwóch mężczyzn, którzy utrzymywali się na powierzchni przytrzymując się łódki. Trzeci mężczyzna znalazł się niestety pod wodą.

Poszukiwania mężczyzny, w które zaangażowany został zespół 4 nurków, trwały do godziny 21. Niestety z uwagi na trudne, nocne warunki zdecydowano o ich przerwaniu. We wtorek nurkowie przystąpili do ponownych poszukiwań i odnaleźli ciało na głębokości 5,5 metra.

d4516jw

Policjanci z Warszawy

Jak się okazało wszyscy trzej wędkarze to, wypoczywający na Mazurach, policjanci z Warszawy. Zarówno prokuratura jak i interweniujący na miejscu policjanci potwierdzili, że mężczyźni mogli znajdować się pod wpływem alkoholu.

W związku z wypadkiem, prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Z uwagi na panującą na terenie całego epidemię koronawirusa, o zdarzeniu poinformowany zostanie również Sanepid. Mężczyźni znajdowali się powiem razem na jednej łódce, nie przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Obecnie, zajmujący się sprawą, śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok policjanta. Na jej podstawie będzie można ustalić szczegółowe informacje na temat okoliczności wypadku.

Przypomnijmy, że to drugi śmiertelny wypadek na Mazurach w krótkim czasie. W miniony - przedłużony - weekend na Jeziorze Dargin doszło do wypadku skutera, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn.

d4516jw

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

d4516jw

Podziel się opinią

Share

d4516jw

d4516jw