Trwa ładowanie...

Protest antyszczepionkowców w Warszawie. W pochodzie szedł Wojciech Cejrowski

Ulicami Warszawy przeszedł organizowany przez stowarzyszenie STOP NOP protest antyszczepionkowców. - Na jesieni będą próbowali na was wymuszać szczepionki na grypę - alarmowano ze sceny. W pochodzie wziął udział Wojciech Cejrowski.
Share
Antyszczepionkowcy w Warszawie. Udział w pochodzie wziął znany ze sceptycyzmu wobec szczepień Wojciech Cejrowski
Antyszczepionkowcy w Warszawie. Udział w pochodzie wziął znany ze sceptycyzmu wobec szczepień Wojciech CejrowskiŹródło: Mateusz Wlodarczyk / Forum
d1uront

- Będziemy bronić lekarzy, którzy teraz są stawiani w roli urzędnika - mówiła liderka stowarzyszenia STOP NOP Justyna Socha. Sobotni protest antyszczepionkowców został zorganizowany w ramach międzynarodowego ruchu "International Revolution For Choice".

Protestujący ruszali grupami z pl. Zamkowego. Szli Krakowskim Przedmieściem pod kancelarię prezesa rady ministrów w Alejach Ujazdowskich. Ze sceny przestrzegano przed "wymuszaniem na jesieni przyjmowania szczepionki na grypę".

Na proteście pojawili się m.in. piosenkarz Ivan Komarenko, Wojciech Cejrowski oraz Grzegorz Braun. Niektórzy z uczestników marszu mieli ze sobą transparenty z napisami: "Dziecko nie jest własnością funkcjonariuszy medycznych", "zdrowie jest prywatne a nie publiczne".

- Jesteśmy za wolnością wyboru - podkreślił Braun. Zaznaczył, że chodzi o "sprzeciw wobec przymusu" i bycie "właścicielem swojego ciała".

d1uront

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uront

Podziel się opinią

Share
d1uront
d1uront