Trwa ładowanie...
dstwx2e

Protest i blokada drogi krajowej nr 7. Utrudniony dojazd do stolicy

Protest mieszkańców przeciw budowie linii wysokiego napięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest i blokada drogi krajowej nr 7. Utrudniony dojazd do stolicy
dstwx2e

Wracają protesty i blokady dróg pod Warszawą. W piątek mieszkańcy gmin Tarczyn, Jasieniec, Jaktorów, Żabia Wola i Grodzisk Mazowiecki zablokują na kilka godzin drogę krajową numer 7 w miejscowości Pamiątka koło Tarczyna. Mieszkańcy protestują przeciw powrotowi do planu budowy linii wysokiego napięcia 400 kV.

To oznacza spore utrudnienia dla kierowców planujących np. dojechać do stolicy. Policja zamknie trasę na tym odcinku i wyznaczy objazdy. Protestujący będą chodzili po pasach od 15.00- do 20.00. Tak będą protestować przeciw powrotowi do planu budowy linii wysokiego napięcia 400 kV zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego. Decyzja w tej sprawie w ciągu ostatnich trzech miesięcy została dwukrotnie zmieniona. W czerwcu Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapewniały, że linia powstanie wzdłuż krajowej 50 i autostrady A2. W sierpniu po protestach mieszkańców kolejnych gmin, wróciły do pierwotnego planu.

Linia wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa musi powstać do 2019 roku. Jest strategiczną inwestycją, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Warszawy.

dstwx2e

Źródło:(IAR)

Przeczytaj też: Kleszcze nadal groźne. Ratuj czworonogi z Mazowsza

dstwx2e

Podziel się opinią

Share
dstwx2e
dstwx2e