Trwa ładowanie...
d4j83mv

Protest przeciwko deklaracji LGBT+. Szarpanina pod sceną

Rodzice oraz organizacje prorodzinne protestowali przed warszawskim ratuszem. Nie podobała im się podpisana przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego deklaracja LGBT+. Ich przemówienie zakłócali kontrmanifestanci. Doszło do przepychanek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pl. Bankowym protestowało kilkaset osób. Nie wszystkim się to podobało
Na pl. Bankowym protestowało kilkaset osób. Nie wszystkim się to podobało (Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk)
d4j83mv

- To, co nas tutaj sprowadza, to miłość do naszych dzieci. Są najważniejsze, ich wychowanie i dobro stanowią dla nas świętość - powiedział ze sceny przed warszawskim ratuszem Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

I zaznaczył, że rodzina nie jest źródłem prześladowania i przemocy, jak "zapisano w standardach WHO". Podczas kolejnych przemówień doszło do przepychanek. Pod samą scenę weszli kontrmanifestanci, którzy próbowali zakłócać wystąpienia.

d4j83mv

"Dość nienawiści" - krzyczeli. Doszło do szarpaniny.

Na pl. Bankowym zgromadziło się kilkaset osób. Byli wśród nich m.in. antyaborcjonistka Kaja Godek oraz posłanka Anna Siarkowska.

Karta LGBT+ wzbudza kontrowersje

Uczestnicy zgromadzenia mieli ze sobą transparenty z napisami takimi jak: "Wychowanie - tak, indoktrynacja - nie", "Nie róbcie z polskich szkół Sodomy”, "Ręce precz od naszych dzieci”. Niektórzy z nich wieszali na bramie ratusza dziecięce buty.

Obecni na miejscu kontrmanifestanci rozpostarli między sobą tęczową flagę.

Źródło: Agencja Forum

Zdaniem organizującego protest Centrum Życia i Rodziny deklaracja LGBT+ jest sprzeczna z konstytucyjnymi prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami.

d4j83mv

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na początku swojej kadencji podpisał kartę LGBT+. Decyzja wzbudziła kontrowersje. Podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, ocenił, że jej skutkiem będzie "bardzo wczesna seksualizacja dzieci".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv