Trwa ładowanie...

Protest przed Pałacem Prezydenckim. Tym razem Gazety Polskiej

Demonstracja ma być wyrazem "poparcia dla legalnie wybranej władzy''.

Share
Protest przed Pałacem Prezydenckim. Tym razem Gazety Polskiej
d19aodv

Członkowie Klubu Gazety Polskiej manifestowali przed Pałacem Prezydenckim. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla polskiego rządu.

Demonstracja odbyła się pod hasłem "W obronie demokracji". Na Krakowskim Przedmieściu zgromadziło się kilkuset sympatyków Klubu Gazety Polskiej i partii rządzącej. Krzyczeli m.in.: "Andrzej Duda", "Jarosław", "Będziemy tej władzy bronić" i "Precz z komuną". Manifestujący nie zgadzają się z opozycją i napisali list do prezydenta, który "jasno daje poparcie rządowi".

- Chcą konfrontacji, chcą urządzić nam Majdan - mówił jeden z przedstawicieli klubu. - Chcą zdestabilizować suwerenne państwo - dodał podczas przemówienia przed Pałacem Prezydenckim.

- Musimy być mocnym państwem i społeczeństwem. Musimy nasze więzi opierać na polskiej historii i religii. My jesteśmy solą demokracji - mówił Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego (PiS).

d19aodv

- Nie ustąpimy, ponieważ mamy mandat społeczny. W imieniu rządu mogę powiedzieć: dziękujemy, wam dziękujemy. Za waszą postawę obywatelską, za waszą aktywność obywatelską. To wy jesteście prawdziwym polskim społeczeństwem obywatelskim - dodał Gliński.

Protest spowodował utrudnienia w ruchu. Zamknięto Krakowskie Przedmieście na odcinku od Królewskiej do Miodowej. Na objazdy skierowano autobusy 8 linii.

KOD przed Sejmem

Zakończyła się też manifestacja KOD-u przed Sejmem. O oficjalnym zakończeniu zgromadzenia poinformowali organizatorzy. Jednak po godz. 17 nadal było tam kilkadziesiąt osób. Mają flagi Polski i Unii Europejskiej. Zapowiadają, że zostaną na noc. Wcześniej przez pewien czas towarzyszyła im kilkuosobowa grupa modlących się z głośnikiem i chorągwią z Chrystusem Królem.

Mateusz Kijowski, lider KOD , apelował, żeby od poniedziałku protestować pod biurami PiS w całym kraju i aby zebrać się przed Sejmem we wtorek. - Musimy wspierać naszych posłów, musimy wspierać naszych senatorów. We wtorek o godz. 11 spotykamy się tutaj, aby wspierać Sejm wolnej Polski - mówił w trakcie niedzielnej manifestacji pod Sejmem .

d19aodv

Źródło: PAP/Wawalove.pl

(Oprac: Mateusz Ostrzyżek)

d19aodv

Podziel się opinią

Share
d19aodv
d19aodv