Trwa ładowanie...

Protest społeczny w obronie liceum na Mokotowie. "Nie dla likwidacji Kazika!"

Zebrali się m.in. uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły.

Protest społeczny w obronie liceum na Mokotowie. "Nie dla likwidacji Kazika!"
d3q02se
d3q02se

Około 200 osób zgromadziło się przed budynkiem XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego na Mokotowie, by walczyć o utrzymanie placówki. Na miejscu pojawili się też radni dzielnicowi i byli absolwenci, a nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwa policja. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty, z których część zawisła na budynku szkoły.

Widnieją na nich hasła: "Nie dla likwidacji Kazika!" czy też "Niech nikt nie fika! Nie oddamy Kazika". Decyzja o likwidacji liceum zapadła na sesji Rady Dzielnicy Mokotów 8 grudnia a urzędnicy przekonują, że była to konieczność. Po pierwsze chodzi o względy finansowe, które odnoszą się do wysokich kosztów utrzymania. Inny argument jaki podnoszą, dotyczy niesatysfakcjonujących wyników w nauce oraz niewielkiej ilości uczniów.

Z takim uzasadnieniem nie zgadzają się protestujący, którzy wskazują na ograniczenia ze strony dzielnicy oraz stały rozwój Mokotowa. Przekonują, iż decyzja o likwidacji szkoły jest stanowczo przedwczesna i może się okazać, że nie została do końca przemyślana. Poza tym obrońcy liceum twierdzą, że niszczy się w ten sposób historię i dorobek wielu pokoleń uczących się w "Kaziku".

- Nasza szkoła jest mała, ale zapewniamy, że bardzo dobrze funkcjonuje. Dzieje się tak dzięki poświęceniu nauczycieli i ich wielkiemu poczuciu odpowiedzialności za kształcenie młodzieży. Pod względem wyposażenia oraz korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych jesteśmy szkołą XXI wieku - czytamy na profilu społecznościowym.

d3q02se

Dyrektor Bogumiła Wiatrak argumentuje, że liceum w 90% pokrywa swoje potrzeby (dotyczące np. remontów i dydaktyki) z własnych dochodów. O tym, jaki efekt przyniesie ten protest, przekonamy się najprawdopodobniej 29 lutego. Wtedy to Rada Miasta ma się pochylić nad uchwałą dotyczącą likwidacji szkoły .

d3q02se
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q02se