Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Protesty w Warszawie. Mandaty pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Protesty w Warszawie. Tłum manifestuje pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak donoszą media, policja karze mandatami strajkujące tam osoby. Podobnie dzieje się na ulicy Nowogrodzkiej pod siedzibą PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty w Warszawie. Mandaty pod domem Jarosława Kaczyńskiego (zdjęcie ilustracyjne)
Protesty w Warszawie. Mandaty pod domem Jarosława Kaczyńskiego (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)
d6yh7g2

Aborcja budzi olbrzymie emocje od kilku dni. Powodem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, którego zdaniem aborcja ze względu na wady płodu jest sprzeczna z Konstytucją RP.

Protesty w Warszawie. Mandaty pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Na ulice polskich miast wyszły tłumy protestujących, którzy biorą udział w tzw. Strajku Kobiet. Manifestacje odbyły się m.in. w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu.

d6yh7g2

W trakcie protestów policja interweniowała kilkaset razy. W Warszawie, jak informuje Onet, funkcjonariusze wystawiają mandaty pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tam dalej protestują kobiety, które domagają się prawa do aborcji.

TK podjął decyzję ws. aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus: Kaczyński wywołał wojnę przeciwko kobietom

Aborcja. Warszawa: Mandaty nie tylko pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Relacja posłanki

Protesty w stolicy odbywają się także pod centrum dowodzenia Jarosława Kaczyńskiego i główną siedzibą PiS, która mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej.

d6yh7g2

Tam obecna jest posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która informuje o zatrzymywaniu protestujących. "Na Nowogrodzkiej Policja legitymuje, wprowadza do samochodów i skuwa młodych ludzi za to, że... używają wulgaryzmów" - pisze posłanka Lewicy.

"Ewidentna próba zastraszania protestujących" - dodaje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Aborcja w Polsce. Naruszono konsensus z 1993 roku

Sobota to trzeci dzień protestu w obronie prawa do aborcji ze względu na wady płodu. Tylko w piątek Strajk Kobiet odbył się w 60 miastach Polski. Na ulice wyszły tysiące Polek i Polaków, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Konsensus dotyczący aborcji w Polsce został wypracowany w 1993 roku. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jeszcze bardziej zaostrza prawo aborcyjne w Polsce. W obecnej sytuacji aborcja dozwolona jest tylko w przypadku gwałtu oraz gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2