Trwa ładowanie...

Przebudowa trasy AK i mostu Grota-Roweckiego już w październiku!

Szykujmy się na korki! Droga od Powązek do ulicy Modlińskiej zamieni trasę w w ekspresówkę. Most Grota-Roweckiego zostanie poszerzony do pięciu pasów w obu kierunkach!

Przebudowa trasy AK i mostu Grota-Roweckiego już w październiku!
dog270p
dog270p

Przebudowa trasy Armii Krajowej oraz mostu Grota-Roweckiego w Warszawie do parametrów drogi ekspresowej rozpocznie się w październiku. - czytamy w serwisie Rynekinfrastruktury.pl . Za inwestycję odpowiada czeska firma Metrostav, która w maju bieżącego roku wygrała przetarg, proponując wykonanie inwestycji za 796 mln zł.

Co zostanie zmienione? Droga od Powązek do ulicy Modlińskiej zamieni trasę w w ekspresówkę. Przebudowie ulegnie wiele wiaduktów oraz powstaną nowe. Most Grota-Roweckiego zostanie poszerzony do pięciu pasów w obu kierunkach!

Iwestycja powinna zostać zakończona w ciągu 27 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do końca 2015 roku GDDKiA ma rozliczyć się z unijnej dotacji na tę inwestycję, więc opóźnienie będzie stanowić spory problem. Czas na realizację zamówienia to 27 miesięcy, a projekt z wieloma niewiadomymi może zagrażać terminowemu rozliczeniu.

Urszula Nelken, rzeczniczka GDDKiA powiedziała portalowi, że jeżeli projekt nie będzie mógł zostać dofinansowany z unijnych środków, to zastąpi go projekt, który był do tej pory finansowany tylko z krajowych środków. – Na moście Grota jesteśmy przygotowani na taką ewentualność i możemy płynnie przeprowadzić taką zmianę – oznajmia Nelken.

dog270p

To nie pierwsze takie przekierowanie środków. W tym roku GDDKiA przeprowadziła operację przekierowania środków po tym jak Komisja Europejska wstrzymała wypłatę 3,5 mld zł ze względu na podejrzenie zaistnienia zmowy cenowej na kontraktach realizowanych na zlecenie Generalnej Dyrekcji.

Podsumowując: Przygotujmy się na wielkie korki!

dog270p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dog270p