Trwa ładowanie...
d1guuxi

Przed Sejmem stanie złoty pomnik min. Szyszki. "Sukces lobbystów należy uczcić"

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed Sejmem stanie złoty pomnik min. Szyszki. "Sukces lobbystów należy uczcić"
d1guuxi

Minister Szyszko zasłużył na wdzięczność deweloperów i drwali. Ustawa, którą przeforsował z pogwałceniem zasad dobrej legislacji, pozwoliła na wycięcie dziesiątek tysięcy drzew. Dzięki "lex Szyszko" deweloperzy zrobili w ostatnich tygodniach złote interesy.Ten sukces lobbystów należy godnie uczcić - poinformowała WawaLove.pl rzeczniczka prasowa Partii Razem Dorota Olko.

Przedstawiciele partii zapraszają na uroczystość odsłonięcia złotego pomnika ministra Jana Szyszki. Odbędzie sie ona przed gmachem Sejmu we wtorek 7 marca o godzinie 9:00. Ceremonię uświetnią przemówieniami Adrian Zandberg i Julia Zimmerman. Razem zaprasza na uroczystość nie tylko media, ale także wszystkich, w tym "wdzięcznych deweloperów i lobbystów, którzy dzięki panu Szyszce już wkrótce zarobią miliony złotych".

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy wzbudziły społeczne protesty.

d1guuxi

W miniony wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do ustawy o ochronie przyrody zostanie wniesiona poprawka. Podkreślił, że poprawka, nie uchyli tej możliwości (dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach), "bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym".

- Natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio - to znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne - zapowiedział Kaczyński.

- Błąd w ustawie zostanie naprawiony - zadeklarował.

Źródło: WawaLove/PAP

d1guuxi

Przeczytajcie też: Nie będzie "Bić k...y i złodziei". MZA usuwa spoty. "GP": będzie wniosek do prokuratury

d1guuxi

Podziel się opinią

Share
d1guuxi
d1guuxi