Trwa ładowanie...

Przedstawił się jako pracownik firmy energetycznej i wyłudził pieniądze

Powiedział 73-letniej mieszkance Mokotowa, że zalega ona z opłatami za prąd na kwotę ponad 1200zł

Przedstawił się jako pracownik firmy energetycznej i wyłudził pieniądze
dlvbjv8
dlvbjv8

W domu 73-letniej mieszkanki Mokotowa pojawili się mężczyźni, którzy powiedzieli kobiecie, że są przedstawicielami firmy energetycznej. Poinformowali oni kobietę, że zalega ona z opłatami za prąd na kwotę ponad 1200 złotych. Starsza pani przekazała im 200 złotych, ponieważ taką gotówką dysponowała i umówiła się z nimi, że resztę pieniędzy odda w późniejszym terminie. Mężczyźni opuścili mieszkanie, a kobieta postanowiła wykonać telefon do firmy energetycznej. Kiedy okazało się, że nie zalega z żadnymi opłatami za energię i nikt z pracowników nie został do niej wysłany, poinformowała o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali rzekomego pracownika firmy energetycznej, kiedy pojawił się w mieszkaniu 73-latki. Mężczyzna miał odebrać resztę pieniędzy oraz przyniósł potwierdzenie za dokonaną wcześniej wpłatę. 23-letni Marcin R. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu już zarzut za oszustwo, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę: Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II pod numerami telefonów 22 603-11-56 i 22 603-11-55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8