Trwa ładowanie...

Przedszkolanka z Ursynowa znęcała się nad dziećmi? Są zarzuty

Przedszkolanka z Ursynowa usłyszała zarzuty. Według śledczych miała szarpać dzieci za ręce i ubranie, ściskać za dłonie, nie wypuszczać do toalety i krzyczeć na nie. Kobiecie grozi 5 lat więzienia, jednak Krystyna W. nie przyznaje się do winy

Przedszkolanka z Ursynowa znęcała się nad dziećmi? Są zarzutyŹródło: Shutterstock.com
d43282g
d43282g

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2016 roku, gdy zatroskani rodzice spotkali się z dyrekcją i przedstawili historie swoich dzieci. Jak wynika z protokołu, do którego dotarła tvnwarszawa.pl, niektóre z nich były przetrzymywane na leżakowaniu, nie mogły wychodzić do toalety. "Ewa od połowy września nie chciała chodzić do przedszkola. Powiedziała mamie, że pani Krystyna krzyczała jej do uszu, że wszystko to jej wina" - cytuje portal (imiona dzieci zostały zmienione - przyp. red.)

W środę Krystynie W. przedstawiono dwa zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad 11 podopiecznymi przedszkola. - Chodzi o takie zachowania, jak szarpanie dzieci za ręce i ubranie, ściskanie za ręce, popychanie, niewypuszczenie do toalety oraz krzyczenie na dzieci i wymuszanie w ten sposób bezwzględnego posłuszeństwa – poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Kobieta nie przyznaje się do winy, złożyła obszerne wyjaśnienia. Ale według prokuratury, są one niezgodne z materiałem dowodowym zgromadzonym w tej sprawie. Krystynie W. grozi pięć lat więzienia.

Jak wynika z relacji tvnwarszawa.pl, policja miała poinformować dyrektorkę ursynowskiego przedszkola Anne Zabielską. Rodzice twierdzą, że wiedziała o zachowaniu Krystyny W. Pomimo licznych skarg, dyrektorka nie reagowała. Według nieoficjalnych informacji, świadkiem jednej ze scen znęcania się nad dziećmi była woźna, która zawiadomiła Zabielską. Sprzątaczka została później zwolniona.

ZOBACZ WIDEO: Zatrucie w podwarszawskim przedszkolu. Sanepid podejrzewa salomellę

d43282g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43282g