Trwa ładowanie...

Przegląd filmów z Jamesem Deanem

Wstęp wolny

Przegląd filmów z Jamesem Deanem
d2ejcu2

W najbliższą środę startuje przegląd dzieł jednego z najlepszych amerykańskich aktorów, którego krótka kariera, zaledwie trzy role, wystarczyły, aby stał się ikoną kina dla przyszłych pokoleń. James Dean oddziałuje równie silnie na dzisiejsze pokolenie widzów, jak oddziaływał na tych, którzy przed laty byli świadkami jego debiutu gwiazdorskiego. Przegląd odbędzie się w Nowym Forcie, przy ulicy Czarneckiego 51. Wstęp wolny.

Przegląd otworzy obraz "Buntownika bez powodu", niezwykle poruszającego filmu, który przez Amerykański Instytut Filmowy wybrany został jednym ze 100 Największych Amerykańskich Dzieł Filmowych. Ekranizacja "Na wschód od Edenu", jednej z najlepszych i najsławniejszych powieści Johna Steinbecka, ukazująca bunt młodzieńczy, okres dorastania i relacje z ojcem, dała Deanowi możliwość rozwinięcia swojego talentu aktorskiego.

d2ejcu2

I tylko jeden rok wystarczył, aby aktor stał się tak wielki, jak jego ostatnia rola w filmie "Olbrzym", za którą otrzymał nominację do Oskara. W ciągu ostatniego roku życia Jamesa Deana, narodziła się jego gwiazda. Przegląd zamknie film dokumentalny "James Dean: wiecznie młody" wyreżyserowany w hołdzie dla człowieka i legendy w 50. rocznicę śmierci. Dokument zawiera wiele ciekawych, niejednokrotnie bardzo rzadkich i cennych ujęć z telewizyjnych produkcji, z których większość została niedawno odnaleziona.

W programie:

18.02. (g. 20.00) – Buntownik bez powodu

19.02. (g. 20.00) – Na wschód od Edenu

20.02. (g. 20.00) – Olbrzym

d2ejcu2

21.02. (g. 20.00) – James Dean: wiecznie młody.

d2ejcu2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ejcu2