Trwa ładowanie...

Przegląd Kina Prawniczego po raz czwarty w Warszawie

Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka charytatywna.

Przegląd Kina Prawniczego po raz czwarty w Warszawie
d4h45pf
d4h45pf

Czwarty Przegląd Kina Prawniczego, podczas którego prezentowane są filmy poruszające tematykę sądową, rozpocznie się w piątek w Warszawie. W stołecznym Kinie Muranów do niedzieli będzie można obejrzeć siedem filmów pokazujących m.in. pracę adwokatów.

- Pamiętając, że obraz przemawia mocniej niż tysiąc słów, cieszymy się, że w taki sposób możemy przybliżać szerokiej widowni pracę adwokatów, ich misję, etos pracy i wpływ jaki mają na losy klientów - podkreśliła Naczelna Rada Adwokacka. Przegląd - organizowany pod auspicjami NRA - zostanie zainaugurowany w piątek wieczorem zamkniętym pokazem filmu "Złota dama" (reż. Simon Curtis; 2015).

W sobotę zaprezentowane zostaną obrazy: "Kto sieje wiatr" (reż. Stanley Kramer; 1960), "...i sprawiedliwość dla wszystkich" (reż. Norman Jewison; 1979) oraz "Druga prawda" (reż. Barbet Shroeder; 1990). Z kolei w niedzielę będzie można zobaczyć filmy: "Filadelfia" (reż. Jonathan Demme; 1993), "Ludzie honoru" (reż. Rob Reiner; 1992) oraz "Sędzia" (reż. David Dobkin; 2014). Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny, trzeba jednak wcześniej odebrać w kasie kina wejściówki.

Jak zaznaczyli organizatorzy, trzy poprzednie edycje przeglądu organizowanego pod hasłem "Adwokat w roli głównej" były sukcesem frekwencyjnym. "Pokazywane na Przeglądzie filmy z gatunku dramat sądowy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kinomanów" - dodali. Zaznaczyli, że są wśród nich tytuły, które weszły do klasyki polskiego i światowego kina, ale też nowe dzieła, które weszły do kin w ostatnich kilkunastu miesięcy.

d4h45pf

Podczas piątkowej uroczystej gali otwierającej przegląd zostanie przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz leczenia i rehabilitacji wybitnego polskiego aktora Krzysztofa Globisza. Darowizn na ten cel - jak poinformowali organizatorzy - można także dokonywać poprzez wpłaty na konto podane na stronie internetowej Stowarzyszenia K40, pod którego opieką znajduje się aktor.

d4h45pf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h45pf