Trwa ładowanie...
d3ss4qn

Przekręty przed ŚDM? CBA zatrzymało pięć osób

Śledztwo w tej sprawie trwa od listopada 2016 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przekręty przed ŚDM? CBA zatrzymało pięć osób
d3ss4qn

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób w związku z zabezpieczeniem antyterrorystycznym dworców PKP przed Światowymi Dniami Młodzieży - poinformowało PAP CBA. Agenci warszawskiej delegatury Biura zatrzymali m.in. szefa biura bezpieczeństwa PKP i oficera BOR.

"Wśród zatrzymanych jest dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP S.A., właściciel warszawskiej spółki, realizującej kontrakt, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu w stopniu majora, prezes innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownik PKP S.A." - poinformował w czwartek Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, w maju 2016 roku PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek "niekorzystną umowę" o wartości 1,9 mln zł netto. Umowa dotyczyła "profilaktyki zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży" - podał Kaczorek.

d3ss4qn

W zawiadomieniu przesłanym do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wskazano, że mogło dojść do przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, pośrednio mogącego mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne, jak również mogło być to działanie na szkodę spółki.

Jak informuje CBA, agenci przeszukali już wcześniej biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt; zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy. Obecnie trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

W listopadzie 2016 r. CBA informowało, że pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie niekorzystnej dla PKP umowy na ochronę dworców kolejowych podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

PAP

d3ss4qn

Przeczyatjcie też: Podejrzani w śledztwie dot. reprywatyzacji zostają w areszcie. Sąd odrzucił zażalenia

d3ss4qn

Podziel się opinią

Share
d3ss4qn
d3ss4qn