Trwa ładowanie...

Przepis na Mokotów - gra miejska

14 wydarzeń, 11 miejsc, 1 dzielnica i blisko 30 współorganizatorów. Zabawa potrwa od 11 maja do 9 czerwca!

Share
Przepis na Mokotów - gra miejska
d48rp6t

Przepis na Mokotów to gra miejska, która jest inicjatywą oddolną mieszkańców dzielnicy. To wyjątkowa gra, która będzie trwała ponad miesiąc, a jej najważniejszym celem jest wzajemne poznawanie się sąsiadów i udział w różnorodnych wydarzeniach społecznych, kulturalnych, sportowych na Mokotowie od 11 maja do 9 czerwca.

Warszawiacy ale i sami organizatorzy poszczególnych wydarzeń często nie wiedzą, jak dużo dzieje się w ich dzielnicy! Trzeba to zmienić! Uczestnicy poszczególnych pikników będą odwiedzać się nawzajem przy okazji swoich lokalnych świąt, obchodów IV Warszawskiego Dnia Sąsiada, a także 1000. wydania Gazety Południe.****

*Na czym polega pomysł? *Gra będzie toczyć się w całej dzielnicy i opiera się na wizji Mokotowa jako wielkiego domu zamieszkiwanego przez sąsiadów i sąsiadki, którzy mają ochotę zjeść wspólnie wiosenny mokotowski tort. W każdym z mieszkań będzie impreza, każda inna, każda ciekawa! Aby od sąsiada dostać składniki do pieczenia, sąsiedzi odwiedzają imprezy organizowane przez innych sąsiadów. Na pewno otrzymają tam składniki. Potrzebne będą: jajka, cukier, mąka, truskawki, cytryna, śmietana, orzechy, mocna herbata, cukier puder, cukier waniliowy, syrop truskawkowy…

d48rp6t

Mają zebrać jak najwięcej składników potrzebnych do zrobienia tortu. Jak? To proste.* Uczestnicy biorą udział w wydarzeniach w różnych miejscach ( MAPA WYDARZEŃ ) na Mokotowie* i tam mają zadania do wykonania, za które otrzymają stemple z poszczególnymi składnikami. Do udziału w grze mogą zgłosić się mieszkańcy i Mokotowa, i całej Warszawy. Podczas gry wszyscy są sąsiadami, którzy odwiedzają mieszkania „domu” i zdobywają punkty za wykonanie zadań.

Gra rozpocznie się 11 maja podczas festynu „Aktywni sąsiedzi na Delcie”, a ostatnie zadania do wykonania będzie 9 czerwca przy Domu Kultury „Dorożkarnia” organizowane przez Grupę Święto Kobiet Iwona Maj, Iga Sturlis.

Po zebraniu kart od uczestników – wyłonieni zostaną zwycięzcy gry. Wszyscy spotkają się 20 czerwca, aby wspólnie zjeść pyszny, truskawkowy tort.

.......................................................................................

d48rp6t

Akcja powstała z inicjatywy nieformalnej grupy SłużeWakcji i Służewskiego Domu Kultury we współpracy z Q - Ruchem Sąsiedzkim, Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Stołecznym Centrum Współpracy Obywatelskiej i Gazetą Południe oraz Warszawa-przewodnik.pl.

Współorganizatorami gry są: Biblioteka nr 125 przy ul. Czerniakowskiej 38A, Dom Kultury Dorożkarnia, Dominikanie Służew, Fundacja BO WARTO, Fundacja Ro Ro, Grupa Święto Kobiet, Iwona Maj, Iga Sturlis, Klub Sportowy Delta Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Nieformalna Grupa Edulica, Nieformalny Klub sąsiedzki Sielanka, Partnerstwo Nasze Stegny, Partnerstwo Moje Wierzbno, PKS Falconia, Punkt Przedszkolny „Smyki ze Smyczkowej”, Stowarzyszenie Par-Ter, Teatr Nowy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Służew nad Dolinką, Stowarzyszenie Mieszkańców Służewa, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół Zawodowych nr 27.

d48rp6t

Podziel się opinią

Share
d48rp6t
d48rp6t