Trwa ładowanie...

Przetarg na warszawskie śmieci ważny

KIO mówi, że można dokończyć rewolucję śmieciową

Przetarg na warszawskie śmieci ważny
d3swsp6
d3swsp6

Warszawa nie musi powtarzać przetargu na śmieci. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) ogłosiła wyrok w sprawie przetargu na odbiór warszawskich śmieci, który jest warty ponad pół miliarda złotych. Firmy śmieciarskie zostały wybrane zgodnie z przepisami. Oddalono tym samym skargi firm BYŚ i Remondis, w których zarzucały one, że MPO i Lekaro zaoferowały w przetargu rażąco niskie ceny.

Wyrok w tej sprawie ogłoszono dzisiaj o godzinie 15:00. Oznacza to, że przetargi wygrane przez MPO i Lekaro są ważne, a miasto będzie mogło podpisać z nimi umowę na odbiór śmieci. Walka o warszawskie śmieci w spornych dzielnicach jest najdłuższym postępowaniem odwoławczym w historii KIO. Wygraliśmy w Krajowej Izbie Odwoławczej :) teraz będziemy mogli wprowadzić system odbioru śmieci w całej Warszawie. Rok pracy uff :) - napisał na Twitterze zaraz po ogłoszeniu wyroku Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent Warszawy.****

d3swsp6

To ważny dla Warszawy wyrok. Do tej pory tzw. reformy śmieciowej nie wdrożono bowiem w całym mieście. Zasady powinny były obowiązywać od lipca, a zostały wprowadzone 1 lutego i to dopiero w połowie dzielnic.

d3swsp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3swsp6