Trwa ładowanie...
d1bc797
pkin

Przetną pępowinę, która łączy Sejm z Kościołem

XIII Wielka Manifa już 11 marca o 12:00 pod PKiN!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
XIII WIelka Manifa już 11 marca!
XIII WIelka Manifa już 11 marca! (Porozumienie Kobiet 8 Marca)
d1bc797

„Nie tylko światowa gospodarka, ale i demokracja są dziś w kryzysie. Widać to również w Polsce. Niezależnie od tego jakie społeczeństwo ma poglądy, np. na in vitro, religię w szkołach, krzyż w parlamencie, tarczę antyrakietową, związki partnerskie, A.C.T.A, i wiele innych ważnych spraw, kolejne rządy podejmują decyzje bez konsultacji ze społeczeństwem.
Rządzący chętniej konsultują się z biskupami, niż z obywatelkami i obywatelami, które/ych mają reprezentować. A zamiast długofalowej polityki społecznej wolą finansować jednorazowe imprezy, przeznaczone głównie dla mężczyzn.
Priorytety polityków widać również wyraźnie w dzieleniu naszych wspólnych pieniędzy, czyli budżetu. Jak to się dzieje, że wciąż brakuje środków na edukację, opiekę przedszkolną, ochronę zdrowia czy programy przeciwdziałające przemocy wobec kobiet, ale zawsze znajdą się pieniądze na Kościół katolicki czy piłkę nożną?”

Tyle od organizatorów. Deklarują oni, że mają dość rządów rynkowo-konkordatowych i przypominają, jak co roku, że kobiety stanowią połowę społeczeństwa i chcą być widoczne zarówno w polityce, jak i w budżecie państwa.

Wielką Manifę, jak co roku, organizuje Porozumienie 8 Marca.

www.manifa.org
http://www.facebook.com/porozumieniekobiet8marca

d1bc797

Podziel się opinią

Share
d1bc797
d1bc797