Trwa ładowanie...

Przetrwała wojnę, teraz jest uwięziona w czterech ścianach. Pomóż pani Krysi przeżyć wakacje

Wystarczy... 47 złotych.

Przetrwała wojnę, teraz jest uwięziona w czterech ścianach. Pomóż pani Krysi przeżyć wakacje
d2eixvn
d2eixvn

- Kiedyś latem wyjeżdżałam za miasto.*Teraz sama nie zejdę nawet na ławkę przed blokiem - mówi pani Krystyna, mieszkanka warszawskiego Czerniakowa. Marzy o wakacjach: na łące, do lasu, na łonie przyrody. *

Maj 1945 rok. Na zdjęciu widzimy dwie młode kobiety - to pani Krysia spaceruje z koleżanką Alejami Jerozolimskimi w Warszawie. Fotografia została wykonana zaraz po wojnie, gdy Krystyna wróciła do spalonej Warszawy z obozu pracy Berlin-Spandau. Jest szczęśliwa, cudem uniknęła śmierci.

Ta radość ze spotkania z przyjaciółką należy już do przeszłości. Jest czerwiec 2017 rok. Pani Krysia mieszka sama z kotem Maćkiem na Czerniakowie. Ma trudności z poruszaniem i sama nie jest w stanie wyjść z domu. Często patrzy przez okno, uwięziona w czterech ścianach mieszkania.

- Możemy to zmienić. Zaprosimy panią Krystynę i 320 starszych osób na wycieczki za miasto: na łąkę, do lasu, na łono przyrody - przekonują członkowie stowarzyszenia "mali bracia Ubogich". Co roku organizują wyjazdy dla seniorów mieszkających samotnie w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

d2eixvn

- Oni nie mają szans samodzielnie wyjechać za miasto. Nierzadko już samo wyjście do lekarza jest dla nich wyzwaniem. Zamknięte w czterech ścianach dusznych mieszkań, marzą o wytchnieniu wśród zieleni. Dlatego „mali bracia Ubogich” organizują od wielu lat wakacyjne wyjazdy - tłumaczy akcję stowaryszenie. Dzieje się to dzięki wsparciu finansowemu ludzi dobrej woli oraz życzliwości wolontariuszy, którzy towarzyszą przez cały dzień swoim podopiecznym.

To jednak nie wszystko - w tym roku 25 osamotnionych seniorów ma szansę pojechać na tygodniowe wakacje do Białobrzegów. Dla wielu z nich będą to pierwsze wakacje od ponad 10 lat. - Planujemy spacery nad jeziorem, gry planszowe, konkursy, wspólne ognisko. Nikt nie będzie miał prawa siedzieć sam i się nudzić. Ostatniego dnia wszyscy będziemy płakać ze wzruszenia i wymieniać się adresami…Tak jest co roku! - opowiadają "mali bracia Ubogich".

Chcesz pomóc? Wejdź na stronę stowarzyszenia (link znajdziecie tutaj ) i ufunduj dzień wakacji starszej samotnej osobie. - Każda nawet najmniejsza wpłata jest ważna! - podkreślają "mali bracia Ubogich".

d2eixvn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eixvn