Trwa ładowanie...

Przewoził w butelkach trzy litry płynnej amfetaminy

Z takiej ilości mężczyzna mógł wyprodukować nawet 12 kg narkotyku

Przewoził w butelkach trzy litry płynnej amfetaminy
d3cl1ms
d3cl1ms

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził butelki z płynną amfetaminą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że osoba podejrzana o posiadanie nielegalnej substancji może poruszać się hyundayem w kierunku Janek. Funkcjonariusze pojawili się w rejonie dróg wyjazdowych w obrębie tej miejscowości. Po jakimś czasie zauważyli samochód, który pasował do opisu i poruszał się z nadmierną prędkością. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału realizacji zatrzymali pojazd i obezwładnili dwóch mężczyzn, którzy siedzieli w środku.

W bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli butelki z żółta cieczą. Ich właścicielem okazał się kierowca hyundaia - 30-letni Piotr S. Po badaniach substancji w laboratorium policji potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, że w trzech butelkach znajduje się amfetamina. W pozostałych zabezpieczono kwas siarkowy. Z trzech litrów płynnej amfetaminy można wytworzy nawet 12 kilogramów takiego narkotyku.

Po akcji zatrzymania, 30-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz posiadanie prekursorów służących do wytworzenia środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury o aresztowanie Piotra S. na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

d3cl1ms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cl1ms