Trwa ładowanie...

Przez internet podawał się za Patrycję

Policja zatrzymała w Śródmieściu pedofila, który proponował dzieciom seks i namawiał je do przesłania swoich zdjęć o charakterze pornograficznym

Przez internet podawał się za Patrycję
d3fz3uf
d3fz3uf

Mężczyznę zatrzymano w jednej z kawiarenek internetowych w centrum miasta. Do lokalu przyszedł mężczyzna, który od samego początku wzbudził podejrzenia obsługi. 36-latek poprosił o stanowisko w ustronnym miejscu. Otrzymał takie, jednak po pewnym czasie wrócił i zasugerował pracownikowi kawiarenki zmianę komputera na inny stojący w jeszcze bardziej dyskretnym miejscu.

Jak wynika z ustaleń śródmiejskich policjantów , mężczyzna zalogował się na jeden z portali społecznościowych podając się za 15-letnią Patrycję. Szukał kontaktu z 14, 15-letnimi chłopcami. W zamian za pieniądze proponował seks i namawiał dzieci do przesłania zdjęć z intymnymi częściami ciała. Kiedy na jego zaczepki odpowiadali chłopcy w innym wieku odpisywał im, że są za starzy.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę w chwili, kiedy opuszczał kawiarenkę.

Śledczy zabezpieczyli zarówno treść korespondencji z kawiarenki internetowej jak i komputery z mieszkania 36-latka, które do celów procesowych zostaną zbadane przez biegłych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 202§4a kodeksu karnego, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

d3fz3uf

Policja apeluje do rodziców i opiekunów prawnych o stała kontrolę stron internetowych, z których korzystają dzieci oraz treści prowadzonej korespondencji jak i osób, z którymi kontaktują się w sieci.

d3fz3uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fz3uf