Przy pomniku Kopernika pojawi się rzeźba krowy

Nietypowy protest organizacji ekologicznej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przy pomniku Kopernika pojawi się rzeźba krowy

Dziś, w godz. 12:00-16:00. przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu pojawi się rzeźba krowy, będącej "trójwymiarową" częścią kampanii Stop Transportowi Żywych Zwierząt. Każdy może się na niej podpisać.

- W tym roku znowu przeprowadziliśmy śledztwo, żeby udokumentować, jak naprawdę wygląda transport milionów zwierząt z Europy. Zobaczyliśmy, że zwierzęta zmuszane są do długiej i wyczerpującej podróży, która może trwać nawet kilka dni. Niestety po przekroczeniu granicy UE zwierzęta nie są już chronione unijnymi przepisami. Na końcu tej podróży czeka je tylko ubój, często w warunkach, które w UE byłyby nielegalne - wyjaśniają organizatorzy akcji zachęcając nie tylko do odwiedzenia figury, ale i podpisania petycji online. Można to zrobić tutaj

Krowa odbędzie swoją podróż aż po 7 krajach (kampania Stop Transportowi Żywych Zwierząt prowadzona jest w całej Europie). - Na początku powierzchnia rzeźby będzie całkiem pusta, jednak z czasem i każdym odwiedzanym krajem, na jej "ciele" będą przybywały podpisy osób, które wspierają nasz apel - podkreślają organizatorzy.

Wydarzenie na Facebooku .

Kierowcy pobili rowerzystę, bo zwrócił im uwagę

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.