Trwa ładowanie...

Przygotowania do NATO. Wokół Stadionu Narodowego powstanie 2,5-metrowy płot

Błonia Stadionu Narodowego stworzą tzw. Strefę Zero podczas międzynarodowego szczytu NATO.

Przygotowania do NATO. Wokół Stadionu Narodowego powstanie 2,5-metrowy płot
d1nro15
d1nro15

Ok. 6 tys. policjantów będzie zabezpieczać zbliżający się szczyt NATO; pod specjalną ochroną będą m.in. hotele, w których zamieszkają VIP-y, a wokół Stadionu Narodowego stanie 2,5- metrowy płot.

Niedawno pisaliśmy o doniesieniach dziennikarzy z radia RMF, którzy zdobyli informację o tym, że na czas szczytu NATO wokół Stadionu Narodowego powstanie 2,5-metrowy mur . Natomiast Główny Sztab Policji zawiadamia, że miejsce spotkań przedstawicieli państw Sojuszu będzie ogrodzone płotem.

Jak zaznacza wiceszef GSP insp. Dariusz Dymiński, podczas szczytu NATO pod specjalnym nadzorem policjantów, BOR i Żandarmerii Wojskowej, będzie kilka tysięcy osób - najważniejsze osoby z NATO i przedstawiciele państw Sojuszu. W szczycie ma wziąć udział m.in. prezydent USA Barack Obama, delegacja z 28 państw członkowskich, 26 krajów towarzyszących oraz delegacje ONZ, UE i Banku Światowego.

Policyjny sztab kierujący zabezpieczeniem szczytu znajdować się będzie w Komendzie Stołecznej Policji; od 2 lipca uruchomione zostanie Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie. Pracować w nim będą przedstawiciele nie tylko wszystkich formacji podległych MSWiA - Policji, SG, BOR i PSP, ale też m.in. ABW i Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Ich zadaniem będzie koordynowanie i integrowanie działań służb.

d1nro15

- Zabezpieczać będziemy - operacyjnie i policjantami mundurowymi - m.in. kilkanaście hoteli, w których mieszkać będą uczestnicy szczytu, a także restauracje, w których odbywać się będą oficjalne i nieoficjalne spotkania. Wokół Stadionu Narodowego ustawiony zostanie 2,5-metrowy tymczasowy płot, o długości trzech kilometrów. To ogrodzenie powstanie po pierwsze po to, by na powstałym przedpolu w sposób bezpieczny sprawdzać osoby i pojazdy, ale będzie też zabezpieczeniem przed możliwymi – tego nie możemy wykluczyć - atakami osób, które będą chciały zakłócić bezpieczeństwo szczytu - powiedział insp. Dymiński.

Jak sprecyzował chodzi "o wszystkich tych, którzy będą chcieli zaistnieć podczas szczytu NATO". - Nie możemy wykluczyć, że w Warszawie pojawią się osoby, które będą chciały organizować tzw. antyszczyt. Bo takie informacje też się pojawiają - powiedział.

Płot ustawiony zostanie wokół stadionu, szerzej niż istniejące ogrodzenie. Wygrodzi tzw. strefę zero - wszystkie osoby i samochody, które będą do niej wchodzić i wjeżdżać zostaną sprawdzone. BOR wystąpiło też o wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Stadionem Narodowym.

- Stadion Narodowy jest obiektem, który jest nam doskonale znany. Były tam duże imprezy i spotkania; także takie, które wymagały budowy dodatkowych pomieszczeń, zabudowy tymczasowej. Nasi antyterroryści i służby operacyjne doskonale się po nim poruszają. Także wszelkiego rodzaju zabudowy przygotowywane na szczyt NATO, na stadionie, powstają pod naszą kontrolą. - powiedział Dymiński.

d1nro15

Na razie nie wiadomo jakiej konstrukcji będzie płot i z jakich materiałów zostanie wykonany. Czy doniesienia radia RMF o powstaniu betonowego muru okażą się prawdziwe?

Źródło: PAP

d1nro15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nro15