Trwa ładowanie...

Przyjdź w ptasim przebraniu i wejdź za darmo do zoo

Warszawski ogród zoologiczny szykuje się na przywitanie wiosny.

Share
Przyjdź w ptasim przebraniu i wejdź za darmo do zoo
dgi5dfq

Ptasie zaloty oraz wiosenne lęgi ptaków to temat przewodni imprezy zapowiadającej nadejście wiosny w zoo. W sobotę, 19 marca, odbędzie się tam świętowanie końca zimy, które tradycyjnie uświetni topienie Marzanny.

Wszyscy, którzy w sobotę przyjdą do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego (ul. Ratuszowa 1/3) w ptasim przebraniu wejdą do zoo za darmo. Będzie to bowiem dzień w całości poświęcony ptakom.

Na pniu w okolicy ptaszarni zawiśnie kilka rodzajów budek lęgowych – będzie to okazja do poznania wymagań poszczególnych gatunków m.in. w zakresie składania jaj i wychowywania piskląt. Specjaliści odpowiedzą też na pytania i udzielą wskazówek, jak zbudować, gdzie umieścić i kiedy powiesić konkretną budkę.

W programie znajduje się też wiele atrakcji dla najmłodszych. Około godziny 14.00 aktorzy teatru Lalka wystąpią z przedstawieniem o powitaniu wiosny, w którym czynny udział będą mogli wziąć również młodzi widzowie. O godz. 15.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejsze, najbardziej oryginalne oraz fantazyjne ptasie przebranie.

dgi5dfq

Finałem zabawy będzie uroczysty pochód z ptaszarni do dużego stawu, gdzie wszyscy uczestnicy zabawy utopią Marzannę i w ten sposób oficjalnie pożegnają zimę.

dgi5dfq

Podziel się opinią

Share
dgi5dfq
dgi5dfq