Trwa ładowanie...

"Przystanek Książka" i rower miejski w Konstancinie

Samoobsługowa wypożyczalnia dla moli książkowych w Parku Zdrojowym i Konstanciński Rower Miejski w pięciu lokalizacjach!

"Przystanek Książka" i rower miejski w Konstancinie
d3ijykc
d3ijykc

W Konstancinie-Jeziornej działa już "Przystanek książka ", który wyglądem przypomina budkę telefoniczną. Samoobsługowa, całodobowa wypożyczalnia książek stanęła niedaleko tężni solankowej i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W pierwszych dniach jej funkcjonowania, książki z półek znikały jak świeże bułeczki. Pojawiały się też nowe.

Księgozbiór "Przystanku książka" będzie stale powiększany. Każdy może przynieść do punktu książki, które zalegają na domowych półkach. Uruchomienie w Konstancinie „Przystanku książka” to inicjatywa Andrzeja Cieślawskiego, przewodniczącego rady miejskiej. Jak przyznaje, zainspirowała go do tego wizyta w Denzlingen, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny. "Tam „Book Stopy” przyjęły się z powodzeniem i mam nadzieję, że u nas będzie podobnie" – przyznaje.

Nam pomysł bardzo się podoba - czekamy na podobne inicjatywy w Warszawie!

d3ijykc

Mieszkańcy Konstancina mogą się również cieszyć nowymi stacjami rowerów miejskich. Operatorem Konstancińskiego Roweru Miejskiego jest firma „Nextbike”. System oficjalnie wystartował w sobotę (14 czerwca). Na mieszkańców gminy i turystów czeka 55 jednośladów w pięciu punktach miasta. Stacje KRM zlokalizowane są w następujących miejscach:

- Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską),

- Mirków - ul. Mirkowska (parking w pobliżu Wydziału Planowania Przestrzennego UMiG),

- Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie),

d3ijykc

- Park Zdrojowy (główna aleja wejściowa od ul. Piłsudskiego)

- Skolimów (między ul. Rycerską i Prusa).

Korzystanie z Konstancińskiego Roweru Miejskiego jest bardzo proste. Najpierw należy zarejestrować się na stronie internetowej: www.konstancinskirower.pl. W formularzu podajemy wszystkie wymagane dane, akceptujemy regulamin i wpłacamy minimum 10 zł. Wystarczy 1 minuta i gotowe - można już korzystać z KRM 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy konstancińskim rowerem miejskim jest bezpłatne. Za czas wypożyczenia od 21 minut do godziny zapłacimy złotówkę. Druga godzina kosztuje 3 zł, trzecia - 5 zł, a każda następna - 7 zł.

d3ijykc

Konstanciński system jest w pełni kompatybilny ze stołecznymi " Veturilo " i "Bemowo Bike". Oznacza to, ze rowery wypożyczone w Konstancinie-Jeziornie będzie można odstawić w Warszawie i odwrotnie.

d3ijykc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijykc