24-10-2016 (19:13)

Przystawił pistolet do głowy i zażądał pieniędzy. Areszt dla 34-latka

Poszukiwanym okazał się 34-letni mieszkaniec Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przystawił pistolet do głowy i zażądał pieniędzy. Areszt dla 34-latka

Z pistoletem gazowym w ręce napadł na kobietę czekającą na przystanku. Usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na terenie Piaseczna. Policjanci zatrzymali 34-latka, który teraz na wniosek sądu został tymczasowo aresztowany.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał dramatycznie brzmiącą informację o mężczyźnie poruszającym się ciemnym audi, który z bronią w ręce wbiegł do jednego ze sklepów i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Zamiaru swego nie osiągnął, bowiem został spłoszony przez klientów, którzy w większym gronie nagle weszli do sklepu.

Celował w głowę kobiety

W chwilę po tym zdarzeniu,  mieszkańcy alarmowali już o kolejnym zajściu. Tym razem kierowca audi zatrzymał się przy jednym z przystanków autobusowych i również tu zupełnie przypadkowej osobie zagroził użyciem broni. Celował w głowę i kolana kobiety, żądając od niej pieniędzy.

Zatrzymanie 34-latka z Warszawy

Po kilkunastu minutach od tego zdarzenia oficerowie dyżurni z Piaseczna i Konstancina - Jeziorny ustalili prawdopodobne miejsce, gdzie może znajdować się poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu mężczyzna próbował jeszcze się ukryć, lecz po chwili został on zatrzymany. Poszukiwanym okazał się 34-letni mieszkaniec Warszawy.

Podczas przeszukania w samochodzie, którym się poruszał odnaleziono broń, którą był pistolet gazowy.

34- latek trafił do policyjnej celi. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy został przedstawiony prokuratorowi, który wobec zatrzymanego skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też:  Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Nagły zwrot ws. kamienicy męża Gronkiewicz-Waltz

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.