Trwa ładowanie...
Karol Lewandowski
24-10-2016 19:13

Przystawił pistolet do głowy i zażądał pieniędzy. Areszt dla 34-latka

Poszukiwanym okazał się 34-letni mieszkaniec Warszawy.

Przystawił pistolet do głowy i zażądał pieniędzy. Areszt dla 34-latka
d33gpbx
d33gpbx

Z pistoletem gazowym w ręce napadł na kobietę czekającą na przystanku. Usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na terenie Piaseczna. Policjanci zatrzymali 34-latka, który teraz na wniosek sądu został tymczasowo aresztowany.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał dramatycznie brzmiącą informację o mężczyźnie poruszającym się ciemnym audi, który z bronią w ręce wbiegł do jednego ze sklepów i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Zamiaru swego nie osiągnął, bowiem został spłoszony przez klientów, którzy w większym gronie nagle weszli do sklepu.

Celował w głowę kobiety

W chwilę po tym zdarzeniu, mieszkańcy alarmowali już o kolejnym zajściu. Tym razem kierowca audi zatrzymał się przy jednym z przystanków autobusowych i również tu zupełnie przypadkowej osobie zagroził użyciem broni. Celował w głowę i kolana kobiety, żądając od niej pieniędzy.

Zatrzymanie 34-latka z Warszawy

Po kilkunastu minutach od tego zdarzenia oficerowie dyżurni z Piaseczna i Konstancina - Jeziorny ustalili prawdopodobne miejsce, gdzie może znajdować się poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu mężczyzna próbował jeszcze się ukryć, lecz po chwili został on zatrzymany. Poszukiwanym okazał się 34-letni mieszkaniec Warszawy.

d33gpbx

Podczas przeszukania w samochodzie, którym się poruszał odnaleziono broń, którą był pistolet gazowy.

34- latek trafił do policyjnej celi. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy został przedstawiony prokuratorowi, który wobec zatrzymanego skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d33gpbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33gpbx