Trwa ładowanie...

Przyszła na premierę ze swastyką na twarzy!

Niektórzy zrobią wszystko by zaistnieć w show biznesie...

Przyszła na premierę ze swastyką na twarzy!
d4cpkan
d4cpkan

Pati Sokół od dawna próbuje zaistnieć w polskim show biznesie. Tyle, że nie za pomocą swojego talentu lecz celebryctwie, czyli bycia znanym wyłącznie z tego, że się bywa i pozuje do zdjęć.

Tę "celebrytkę" mogliśmy poznać w teledysku, w którym całowała się z Weroniką Rosati. Jakiś czas później chwaliła się swoim związkiem z Adamem "Nergalem" Darskim, do którego z kolei wokalista Behemotha nigdy się nie przyznał.

Celebrytka postanowiła o sobie znowu o sobie przypomnieć. W dość niebanalny sposób. *Na wczorajszą premierę filmu AmbaSSada , w którym występuje właśnie Nergal, przyszła ze swastyką na twarzy. *

d4cpkan

Wprawdzie swastyka to nie tylko nazistowski symbol lecz w naszej kulturze nikt inaczej go nie postrzega, o czym zapewne "celebrytka" wiedziała. Używanie insygniów i oznaczeń organizacji faszystowskich (takich jak swastyka czy strzałokrzyż) może - ale nie musi - być nielegalne w Polsce. Kodeks karny przewiduje karalność "publicznego propagowania" faszystowskiego i grozi za to do 2 lat więzienia. W praktyce wygląda to jednak inaczej. W 2002 r. Sąd Najwyższy uznał, że publiczne wykonanie gestu "Heil Hitler" jest przestępstwem - ale tylko jeśli jest związane z zamiarem przekonania do faszyzmu.

Dlaczego Pati namalowała sobie swastykę na twarzy? Innego wytłumaczenia niż chęć zaistnienia za wszelką cenę w mediach chyba nie ma.

Jak myślicie?

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan