Trwa ładowanie...

Psie WC w centrum miasta. Powstały pierwsze pie(s)uary

Czy to poprawi czystość ulic?

Psie WC w centrum miasta. Powstały pierwsze pie(s)uary
d13if28
d13if28

Rozpoczął się montaż piesuarów w Warszawie. Pierwsze dwa powstały przed Pałacem Kultury i Nauki - kolejne planowane są na terenie Parku Świętokrzyskiego.

Piesuary to specjalnie zaprojektowane i przygotowane psie toalety, które dzięki swojej konstrukcji i uwalniającym się z wnętrza urządzenia substancjom zapachowym, nie wyczuwalnym dla człowieka, a atrakcyjnym dla psów, przyciągają czworonogi do załatwiania swoich potrzeb.

Psie toalety nie wymagają obsługi: deszcz i wiatr skutecznie usuwają z ich powierzchni zabrudzenia. Specjalna, chroniona patentem konstrukcja piesuaru sprawia, że pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, jak ulewne deszcze, silne wiatry, śnieg, sól sypana na ulice, a nawet przy umyślnym zmywaniu powierzchni zewnętrznej , urządzenie stale emituje przyciągający psy feromon. Psie toalety montuje się na drenowanym podłożu, dzięki czemu nadmiar ściekającego moczu spływa do głębszych warstw ziemi.

Kilkuletnie obserwacje psich zachowań dowodzą, iż doskonale rozpoznają one piesuary. Dlatego psie toalety będą zamontowane w widocznych, przestronnych i ogólnodostępnych miejscach. Jednak sukces akcji zależy głównie od właścicieli czworonogów. Zaleca się, by przyprowadzali swoich pupili do piesuarów, by tam psy mogły załatwić swoje potrzeby. Prz każdym takim punkcie będzie zainstalowana charakterystycznie oznakowana tabliczka informacyjna z napisem PSIE WC.

Docelowo planowanych jest 12 piesuarów, które zostaną ustawione również na terenie Parku Świętokrzyskiego.

d13if28
d13if28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13if28