"Psie WC". W stolicy stanęły toalety dla psów

"Cieszą się dużym powodzeniem i są systematycznie użytkowane".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Psie WC". W stolicy stanęły toalety dla psów

W centrum Warszawy w piątek w stanęło pięć nowych psich toalet, tzw. "pi(e)suarów". Pierwsze dwie pojawiły się przed Pałacem Kultury i Nauki rok temu. "PSIE WC" emitują specjalny feromon, mający zachęcić psy, by załatwiały swoje potrzeby właśnie w tym miejscu.

Toalety to betonowe stożkowate słupki, otoczone kamykami. Te, które pojawiły się w Parku Świętokrzyskim przed Pałacem Kultury, są dodatkowo wyposażone w kosze na odchody.

Toalety wydzielają wabiący psy zapach, niewyczuwalny dla ludzi. Urządzenie emituje feromon stale, niezależnie od warunków pogodowych.

Dbanie o czystość

Pomysłodawcą i fundatorem psich toalet jest Zarząd PKiN, który chce w ten sposób zadbać o czystość otoczenia. Rzeczniczka PKiN powiedziała, że psie toalety "cieszą się dużym powodzeniem i są systematycznie użytkowane". Zaznaczyła, że nie wymagają one obsługi, a deszcz i wiatr skutecznie usuwają z ich powierzchni zabrudzenia.

Władze PKiN apelują do właścicieli psów, by wyprowadzali je w miejsca do tego przeznaczone. Jak zaznaczają, ich zlokalizowanie nie będzie trudne, ponieważ "pi(e)suary" są oznakowane napisem "PSIE WC".

źródło: PAP

Przeczytaj też: Wino, pokazy flamenco, bary tapas. Rusza festiwal kultury hiszpańskiej Streets of Spain!

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.