Trwa ładowanie...
fotografia
Luiza Poreda
07-05-2013 09:10

PSTRYK i podaj dalej

Projekt zaczyna się i kończy w Warszawie. Może jeden z aparatów trafi do Ciebie?

PSTRYK i podaj dalej
d2lhh25
d2lhh25

Po Warszawie wędrują aparaty fotograficzne. Analogowe, z barwnych lat 90-tych lub końca 80-tych. Jedna osoba robi jedno zdjęcie i podaje aparat dalej, w świat. Podobno wystarczy sześć osób, alby dotrzeć do dowolnej osoby na Ziemi. Tutaj w każdym aparacie jest po 36 klatek.

O projekcie "PSTRYK i podaj dalej" opowiada nam jego pomysłodawczyni * Aneta Stańska*, z zamiłowania fotografka:

Pamiętacie aparaty fotograficzne, analogowe, tzw. „małpki”? Cyfra zamknęła je w szufladach. Są to aparaty, które pod koniec lat 80-tych i przez większość lat 90-tych „brylowały na salonach”. Niemal każdy dzieciak miał taki i zabierał go na kolonie i szkolne wycieczki. Ja pozbierałam po znajomych i rodzinie te aparaty, aby dać im drugie życie; kilka zakupiłam na aukcjach internetowych. Większość z nich w ciągu ostatniego miesiąca zaczęła ponownie zwiedzać świat. Aparaty zaczęły podróż w Warszawie i skończą ją w Warszawie. Co uwiecznią? Kogo spotkają? Nie wiem. Może Ciebie?

W każdym aparacie jest klisza – 36 klatek, każdy z nich, to osobny projekt, wszystkie mają swoje mniej lub bardziej unikalne nazwy, dzięki którym na stronie na Facebook'u łatwiej będzie można odszukać ten, który się miało.

Warto śledzić informacje na fan page'u, aby dowiedzieć się, kiedy odbędzie się wystawa, na której zdjecia zostaną zaprezentowane.

Przed puszczeniem aparatu w świat robię pierwsze zdjęcie, dalej kolejna osoba robi następne i tak dalej – aż do końca kliszy (specjalna instrukcja znajduje się na aparacie). Mam nadzieję, że system „podaj dalej” pozwoli na sprawne „powroty” (zakładam, że średnio po 7-8 miesiącach aparaty powinny zacząć do mnie wracać). Każda klisza zostanie wywołana, wraz z kompletem odbitek. Z nich przygotowana zostanie wystawa. Każdy będzie mógł podpisać swoje zdjęcie, coś o nim opowiedzieć, poznać inne osoby, które brały udział w projekcie. Dopiero po wystawie zdjęcia zostaną zamieszczone na fan page'u.

d2lhh25

Jeśli więc jeden z aparatów projektu "PSTRYK i podaj dalej" trafi do Ciebie, zapoznaj się wtedy z zamieszczoną na ''sprzęcie'' informacją, weź udział w zabawie i goń króliczka!

Więcej: PSTRYK i podaj dalej

d2lhh25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhh25