Trwa ładowanie...
d2btwaa

„Ptakoliczenie” - spacer po Ochocie

Inauguracja ścieżki edukacyjnej "Ptaki Szczęśliwic"
Share
„Ptakoliczenie” - spacer po Ochocie
d2btwaa

*10 tablic przedstawiających 10 gatunków ptaków, które można spotkać w parku. Na każdej - krótki opis, grafika i kod QR do ptasiego głosu. * Kilka dni temu pisaliśmy Wam o nowopowstałej ścieżce edukacyjnej "Ptaki Szczęśliwic", która właśnie stanęła w Parku Szczęśliwickim. Została stworzona dzięki zapałowi trójki pasjonatów. *Nie jesteśmy żadną organizacją tylko trójką przyjaciół, mieszkańców okolicy *- mówi Wawalove Staszek Łubieński z projektu Dzika Ochota.

W najbliższą sobotę, 24 stycznia, odbędzie się oficjalna inauguracja ściężki oraz spacer, na którym będzie można podejrzeć szczęśliwickie ptaki. Zbiórka na „ptakoliczenie” o 9:00 na pętli autobusowej Szczęśliwice. Organizatorzy proszą o zabranie (w miarę możliwości) lornetki i ubranie się stosownie do pogody.**

Podczas obserwacji ptaków często się przystaje, szczególnie marzną nogi i ręce – mówi Staszek Łubieński - Obejdziemy górkę i glinianki, przechadzka potrwa ok. 2-3 godziny (w zależności od temperatury). Możemy liczyć na gatunki odwiedzające zimowy park - kwiczoły, dzwońce, sikory. Nad wodą spotkamy pewnie 3 gatunki mew. Jeżeli dopisze szczęście - zobaczymy dzięcioła białoszyjego i berniklę kanadyjską. Łącznie mamy szansę na ok. 20 gatunków.

d2btwaa

* *Udział w spacerze jest wolny.


Zobacz: Poznaj ptaki Szczęśliwic! Powstała tam ścieżka edukacyjna

d2btwaa

Podziel się opinią

Share
d2btwaa
d2btwaa