Trwa ładowanie...

Puste faktury w Wólce Kosowskiej. Służby zatrzymały przedsiębiorcę i przejęły 400 tys. zł

Ponad 400 tys. zł przejęły służby po akcji w Wólce Kosowskiej. Działająca tam od czterech lat spółka wystawiała tzw. puste faktury.

Puste faktury w Wólce Kosowskiej. Służby zatrzymały przedsiębiorcę i przejęły 400 tys. złŹródło: kas.gov.pl, fot: Krajowa Administracja Skarbowa
d2x2n3r
d2x2n3r

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie od dłuższego czasu prowadzili śledztwo ws. nielegalnego handlu towarem z Chin. W związku z tą sprawą KAS razem z policjantami z Radomia przeszukali siedzibę jednej z firm, która działa na terenie Wólki Kosowskiej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówek w trzech walutach - 91 tys. dolarów, 15 tys. zł i 15 tys. euro. Razem przejęli ponad 430 tys. zł.

KAS zajęła się również dokumentacją księgową firmy. Materiały te zabezpieczyli technicy kryminalistyki.

Zobacz też: Spór o wylot do Katynia. Biedroń: zaangażuje się w to Putin

Wólka Kosowska. Puste faktury wystawiała firma działająca od 4 lat

Mazowieckie służby ustaliły, że firma z Wólki Kosowskiej zaczęła swoją działalność w 2016 r. Importowała towary z Chin, a nie kupowała ich w Polsce. Potwierdzić to miały tzw. puste faktury, wykazywane w składanych deklaracjach.

d2x2n3r

Z dokumentów tych wynika również, że podejrzana spółka prowadziła od 4 lat nierzetelnie księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu chińską odzieżą.

Akcja służb w Wólce Kosowskiej kas.gov.pl
Akcja służb w Wólce Kosowskiej Źródło: kas.gov.pl, fot: Krajowa Administracja Skarbowa

Prezes firmy z Wólki Kosowskiej, obywatel Chin, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, które polegało na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku.

Krajowa Administracja Skarbowa zastrzega, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejna zatrzymania. Śledztwo prowadzi MUCS w Warszawie.

Źródło: KAS

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x2n3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x2n3r