Trwa ładowanie...
d1zignc

Pusty tramwaj za prawie milion złotych miesięcznie

Miesięczny koszt linii tramwajowej nr 2 z Bielan na Białołękę to ok. 918 tysięcy zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pusty tramwaj za prawie milion złotych miesięcznie
d1zignc

O "ogryzku" tramwajowym, czyli tramwaju prawie na Tarchomin od początku było głośno - czytamy na stronie "Rynku Kolejowego" .

Rozważano, czy warto uruchamiać linię przez most Północny w szczątkowej formie - po białołęckiej stronie udało się bowiem wybudować jedynie dwa pierwsze przystanki. Pozostałe odcinki trasy, prowadzące przez osiedla Tarchomina nie mają nawet decyzji środowiskowej.

Sprawą linii tramwajowej nr 2 zajął się jeden z warszawskich radnych. Wystosował on oficjalne zapytanie do Prezydent Warszawy o to, ile kosztuje miesięcznie funkcjonowanie linii, i jakie jest jej zapełnienie.

d1zignc

- Miesięczny koszt linii tramwajowej nr 2 z Bielan na Białołękę wynosi około 918 tys. zł. ZTM w pierwszym kwartale 2013 r. przeprowadził 17 kontroli kursowania tej linii. Napełnienie tramwaju kształtuje się na poziomie do 16 proc - poinformował wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w odpowiedzi na interpelację Jarosława Krajewskiego.

Czy w takim razie linia nr 2 nie powinna zostać zawieszona, skoro nawet w tygodniu porusza się nią niewielu warszawiaków?

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc