Trwa ładowanie...
d3kcimq

Rada Warszawy unieważniła wybór nowego zarządu Białołęki. "Zostały złamane procedury"

To kolejna odsłona konfliktu na Białołęce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Warszawy unieważniła wybór nowego zarządu Białołęki. "Zostały złamane procedury"
d3kcimq

Rada Warszawy, głosami radnych PO, unieważniła w czwartek uchwały rady dzielnicy Białołęka ws. wyboru nowego zarządu. PO przekonuje, że zostały podjęte z naruszeniem prawa.

To kolejna odsłona konfliktu na Białołęce, gdzie w zeszłym roku Platforma straciła większość na rzecz koalicji PiS z lokalnym komitetem.

Zanegowane przez radę miasta uchwały rady Białołęki z 10 lutego br. dotyczą odwołania burmistrza dzielnicy Piotra Jaworskiego i wyboru na to stanowisko Jana Mackiewicza wraz z zastępcami.

d3kcimq

Przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski w rozmowie z PAP przekonywał, że uchwały ws. wyboru nowego zarządu na Białołęce zostały podjęte z naruszeniem prawa.

"Zostały złamane procedury. Wybory przewodniczącego (rady dzielnicy) - które potem skutkowały wyborami zarządu - zostały przeprowadzone na sesji, która była przerwana i prowadzona przez osobę nieuprawnioną" - przekonywał Szostakowski.

Jak mówił, oznacza to, że decyzje ws. wyboru zarządu podjęte podczas kolejnej sesji zwołanej przez wadliwie wybranego przewodniczącego, również były podejmowane z naruszeniem prawa.

Uchwały rady miasta ws. unieważnienia wyboru nowego zarządu na Białołęce na czwartkowej sesji rady miasta krytykował klub PiS. Radny tej formacji Dariusz Figura ocenił, że są one wyrazem "niespójności logicznej". Inne głosy mówiły o tym, że PO nie chce oddać za wszelką cenę władzy w dzielnicy.

d3kcimq

Podczas tej pierwszej kwestionowanej przez PO sesji, nowa większość na Białołęce na nowego przewodniczącego rady dzielnicy wybrała Wiktora Klimiuka (PiS), który miał zastąpić Annę Majchrzak (PO).

Odwołanie Majchrzak unieważniła Rada Warszawy, w której większość ma PO. Wtedy do sprawy włączył się nowy wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (PiS), który rozstrzygnięciem nadzorczym z 12 lutego br. stwierdził nieważność uchwały rady miasta.

W czwartek stołeczni radni zdecydowali o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na decyzję wojewody, przyjmując w tej sprawie uchwałę. W jej uzasadnieniu napisano, że uchwała Rady Warszawy kwestionująca odwołanie Majchrzak została podjęta w oparciu o obowiązujące przepisy prawa i nie narusza kryterium legalności.

(Źródło: PAP)

d3kcimq

Przeczytaj też: Stalker z Warszawy dostał dozór policyjny. Jego ofiary są już bezpieczne?

d3kcimq

Podziel się opinią

Share

d3kcimq

d3kcimq