Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
13-09-2013 15:44

Radni Łomianek zapraszają papieża, internauci mają niezły ubaw

Co o całej sprawie myślą mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości?

Share
Radni Łomianek zapraszają papieża, internauci mają niezły ubaw
d2kfv4q

Radni Łomianek postanowili zaprosić Ojca Świętego do Łomianek. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale projekt odpowiedniej uchwały jest już gotowy i dostępny na stronie urzędu w Łomiankach . Poniżej przedstawiamy jego treść:

Na podstawie art. 18 ust 1. ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2013.594) Rada Miejska w Łomiankach, mając na względzie słowa Jego Świątobliwości Ojca Świętego Franciszka "Nie stójcie na balkonie życia, Jezus nie czekał. Zaangażował się. Zaangażujcie się, jak to zrobił Jezus", uchwala co następuje:

§1. Zaprasza się Jego Świątobliwości Papieża Franciszka do Łomianek.
§2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Łomianek.
§3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

d2kfv4q

W podpisie przewodniczący rady Jan Grądzki.

Kiedy mogłoby dojść do odwiedzin? Najbliższa wizyta papieża w Polsce planowana jest na 2016 rok, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Trwają ustalenia, czy i inne miasta pojawią się na trasie pielgrzymki. Może Franciszek naprawdę zdecyduje się odwiedzić Łomianki?

Internauci nei pozostali obojętni na projekt radnych Łomianek. Na facebookowej stronie Stowarzyszenia Razem Łomianki '2013* zamieszczono prześmiewcze zdjęcie papieża Franciszka trzymającego herb z przewodniczącym Grądzkim*. "Papież już jest zachwycony, chociaż jeszcze nie wie o podejmowanej uchwale. Pójdziemy zobaczyć jak radni podejmują uchwałę. Wy też ?? Jak Papież nie przyjedzie to sie zwolni Burmistrza..." - ironizują autorzy strony.

Pod zdjęciem projektu uchwały pojawiły się też interesujące komentarze:

"Własnym oczom nie wierzę, radni podejmują uchwałę potwierdzając utratę kontaktu z rzeczywistością, a potem świeci oczami Burmistrz wysyłając zaproszenie do Papieża, a jak nie wyśle... to też będzie bat. Naprawdę kunsztowna intryga, stojąca na granicy groteski wartej uwiecznienia, tylko co to ma wspólnego z realnymi problemami Łomianek i ich Mieszkańców."

d2kfv4q

"Może razem z papieżem zaprosić królową Elżbietę, wydać na to kilka milionów i zająć się pierdołami zamiast problemami zwykłych mieszkańców?!"

"Mam nadzieje, ze przyjmie zaproszenie i przybędzie w najbliższym czasie. Może swoją modlitwą i postawa naprowadzi niektórych radnych na drogę prawości i uczciwości wobec obywateli dla których zostali wybrani"

A co Wy myślicie o całej sprawie? Może radni Łomianek uznali, że wszystko w mieście zostało już zrobione i teraz pozostały jedynie takie "smaczki" do przegłosowania?

Jedno jest pewne - Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, która będzie miała miejsce 19 września 2013 roku, będzie naprawdę... nadzwyczajna.

d2kfv4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kfv4q