Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski oskarżony o dezercję przez Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak pyta prezydenta Warszawy po czyjej jest stronie w sprawie reprywatyzacji w stolicy. Aktywista stwierdził, że Rafał Trzaskowski ucieka od problemów miasta.

Rafał Trzaskowski oskarżony o dezercję przez Jana ŚpiewakaŹródło: Twitter, Jan Śpiewak
d3vqyjh
d3vqyjh

Rafał Trzaskowski z zarzutem dezercji

Świeżo ułaskawiony działacz Wolnego Miasta Warszawa, podczas konferencji prasowej pod ratuszem miasta, zarzucił prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, że nie podjął żadnych kroków, by zakończyć proces krzywdzącej lokatorów reprywatyzacji. Jego zdaniem Trzaskowski ucieka od problemów miasta i dezerteruje ze stanowiska.

Śpiewak ogłosił, że warunkiem zachowania wiarygodności dla urzędującego prezydenta warszawy będzie spełnienie trzech postulatów zawartych w apelu aktywistów biorących udział w konferencji.

Reprywatyzacja w Warszawie. Apel aktywistów

Pierwszy postulat przedstawił Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Lokatorów. Postulat dotyczy deklaracji zakończenia dzikiej prywatyzacji w Warszawie.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

- Domagamy się od prezydenta Warszawy, żeby jasno zadeklarował, że dzikiej reprywatyzacji już nie będzie, że nie będzie już zwracania kamienic, że nie będzie już sytuacji, w której osoby, które potrzebują lokali komunalnych od miasta, są tych lokali pozbawiane - mówił Żaczek

d3vqyjh

Ewa Andruszkiewicz z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów przedstawiła punkt drugi, w którym działacze domagają się wypłaty odszkodowań ze środków zgromadzonych przez komisję weryfikacyjną. Aktywistka stwierdziła, że mimo dostępności tych środków ratusz nie podjął żadnych działań w kierunku wypłat odszkodowań.

Trzeci postulat to wycofanie się władz Warszawy ze skarg na decyzje wydane przez komisję weryfikacyjną. Według Jana Śpiewaka, ratusz "występuje po stronie przestępców i układu reprywatyzacyjnego" wnosząc skargi na decyzje o odszkodowaniach.

- Czy Rafał Trzaskowski jest po stronie sprawiedliwości i praworządności, czy jest po stronie mafii reprywatyzacyjnej? - pytał Śpiewak.

Warszawski Ratusz odpowiada

Ratusz broni się uznając, że skarżąc decyzje komisji działa zgodnie z prawem. Za problem urzędnicy wskazują treść ustawy reprywatyzacyjnej w której łączy się decyzję komisji dotyczącą nieruchomości z wypłatą odszkodowania. Co uniemożliwia wypłatę odszkodowań niezależnie od decyzji nieruchomościowej.

Obecnie ustawa nie daje miastu możliwości oceny decyzji odszkodowawczej niezależnie od decyzji nieruchomościowej, a to niesie za sobą ryzyko naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vqyjh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vqyjh