Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski reaguje na ostatnie działania policji. "Myślę o zaprzestaniu finansowania"

"Stosowanie środków przymusu bezpośredniego musi być adekwatne do okoliczności" – powiedział prezydent Warszawy w czasie piątkowej konferencji prasowej. Rafał Trzaskowski zwrócił się z apelem do służb.

Warszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policjiWarszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policjiŹródło: PAP
d4363lp
d4363lp

W piątek 27 listopada o godz. 11.00 w stołecznym ratuszu odbyła się konferencja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To odpowiedź na ostatnie działania policji na stołecznych ulicach w czasie odbywających się protestów.

Trzaskowski: "Myślę o zaprzestaniu finansowania policji"

Rafał Trzaskowski w czasie konferencji przyznał, że środki używane przez funkcjonariuszy muszą być adekwatne do danej sytuacji, a policjanci powinni w czasie interwencji być zawsze w mundurze i oznakowani. Prezydent Warszawy "przypominając te zasady", oznajmił, że jeśli nadal będą one łamane, władze miasta stołecznego zastanowią się nad dalszym finansowaniem instytucji policji.

Jednocześnie Rafał Trzaskowski podkreślił, że dotychczas współpraca miasta z policją była bardzo dobra.

- Współpraca z policją układała się zawsze bardzo dobrze, jeśli jednak kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało poleceniom rządu, to nie widzę innej możliwości jak zawieszenie finansowania instytucji – powiedział Trzaskowski.

Profesor Antoni Dudek: Przedstawicielki Strajku Kobiet trochę przeszarżowały

Według Trzaskowskiego policja przez polecenia polityczne jest zmuszana do tego typu zachowań, natomiast w interesie wyszkolonych policjantów jest to, żeby funkcjonariusze przestrzegali zasad. Zdaniem prezydenta stolicy za demonstracje odpowiedzialny jest rząd, który do nich prowokuje.

d4363lp

Warszawa. Trzaskowski na protestach jako obserwator

Rafał Trzaskowski zapytany o swój udział w protestach wyjaśnił, że jako prezydent miasta jest na ulicach stolicy po to, by obserwować zdarzenia.

- Ja w momencie, gdy są demonstracje, jestem na ulicach Warszawy jako obserwator po to, by rejestrować wydarzenia, po to, żeby w razie jeśli dochodzi do nadużyć siły, podejmować interwencje – powiedział.

Rafał Trzaskowski wspomniał także, że czym innym jest agresywne zachowanie podczas zgromadzeń i podpalanie mieszkania, a czym innym protesty z ostatnich dni, które zdaniem prezydenta stolicy, miały charakter pokojowy

Warszawa. Jest odpowiedź policji

Po konferencji prasowej prezydenta stolicy stołeczna policja zapewniła w mediach społecznościowych, że bez względu na wielkość otrzymywanego od władz miasta dofinansowania lub jego całkowitego zawieszenia, służby dołożą starań, aby warszawiacy czuli się bezpiecznie.

policja Twitter
Źródło: Twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4363lp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4363lp