Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski reaguje na ostatnie działania policji. "Myślę o zaprzestaniu finansowania"

"Stosowanie środków przymusu bezpośredniego musi być adekwatne do okoliczności" – powiedział prezydent Warszawy w czasie piątkowej konferencji prasowej. Rafał Trzaskowski zwrócił się z apelem do służb.
Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policji
Warszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policjiŹródło: PAP
daztss8

W piątek 27 listopada o godz. 11.00 w stołecznym ratuszu odbyła się konferencja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To odpowiedź na ostatnie działania policji na stołecznych ulicach w czasie odbywających się protestów.

Trzaskowski: "Myślę o zaprzestaniu finansowania policji"

Rafał Trzaskowski w czasie konferencji przyznał, że środki używane przez funkcjonariuszy muszą być adekwatne do danej sytuacji, a policjanci powinni w czasie interwencji być zawsze w mundurze i oznakowani. Prezydent Warszawy "przypominając te zasady", oznajmił, że jeśli nadal będą one łamane, władze miasta stołecznego zastanowią się nad dalszym finansowaniem instytucji policji.

daztss8

Jednocześnie Rafał Trzaskowski podkreślił, że dotychczas współpraca miasta z policją była bardzo dobra.

- Współpraca z policją układała się zawsze bardzo dobrze, jeśli jednak kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało poleceniom rządu, to nie widzę innej możliwości jak zawieszenie finansowania instytucji – powiedział Trzaskowski.

Profesor Antoni Dudek: Przedstawicielki Strajku Kobiet trochę przeszarżowały

Według Trzaskowskiego policja przez polecenia polityczne jest zmuszana do tego typu zachowań, natomiast w interesie wyszkolonych policjantów jest to, żeby funkcjonariusze przestrzegali zasad. Zdaniem prezydenta stolicy za demonstracje odpowiedzialny jest rząd, który do nich prowokuje.

daztss8

Warszawa. Trzaskowski na protestach jako obserwator

Rafał Trzaskowski zapytany o swój udział w protestach wyjaśnił, że jako prezydent miasta jest na ulicach stolicy po to, by obserwować zdarzenia.

- Ja w momencie, gdy są demonstracje, jestem na ulicach Warszawy jako obserwator po to, by rejestrować wydarzenia, po to, żeby w razie jeśli dochodzi do nadużyć siły, podejmować interwencje – powiedział.

Rafał Trzaskowski wspomniał także, że czym innym jest agresywne zachowanie podczas zgromadzeń i podpalanie mieszkania, a czym innym protesty z ostatnich dni, które zdaniem prezydenta stolicy, miały charakter pokojowy

daztss8

Warszawa. Jest odpowiedź policji

Po konferencji prasowej prezydenta stolicy stołeczna policja zapewniła w mediach społecznościowych, że bez względu na wielkość otrzymywanego od władz miasta dofinansowania lub jego całkowitego zawieszenia, służby dołożą starań, aby warszawiacy czuli się bezpiecznie.

  Twitter
Źródło: Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daztss8

Podziel się opinią

Share
daztss8
daztss8