Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski reaguje na ostatnie działania policji. "Myślę o zaprzestaniu finansowania"

"Stosowanie środków przymusu bezpośredniego musi być adekwatne do okoliczności" – powiedział prezydent Warszawy w czasie piątkowej konferencji prasowej. Rafał Trzaskowski zwrócił się z apelem do służb.

Warszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policjiWarszawa. Rafał Trzaskowski o działaniach policjiŹródło: PAP
d1imlc8
d1imlc8

W piątek 27 listopada o godz. 11.00 w stołecznym ratuszu odbyła się konferencja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To odpowiedź na ostatnie działania policji na stołecznych ulicach w czasie odbywających się protestów.

Trzaskowski: "Myślę o zaprzestaniu finansowania policji"

Rafał Trzaskowski w czasie konferencji przyznał, że środki używane przez funkcjonariuszy muszą być adekwatne do danej sytuacji, a policjanci powinni w czasie interwencji być zawsze w mundurze i oznakowani. Prezydent Warszawy "przypominając te zasady", oznajmił, że jeśli nadal będą one łamane, władze miasta stołecznego zastanowią się nad dalszym finansowaniem instytucji policji.

Jednocześnie Rafał Trzaskowski podkreślił, że dotychczas współpraca miasta z policją była bardzo dobra.

d1imlc8

- Współpraca z policją układała się zawsze bardzo dobrze, jeśli jednak kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało poleceniom rządu, to nie widzę innej możliwości jak zawieszenie finansowania instytucji – powiedział Trzaskowski.

Profesor Antoni Dudek: Przedstawicielki Strajku Kobiet trochę przeszarżowały

Według Trzaskowskiego policja przez polecenia polityczne jest zmuszana do tego typu zachowań, natomiast w interesie wyszkolonych policjantów jest to, żeby funkcjonariusze przestrzegali zasad. Zdaniem prezydenta stolicy za demonstracje odpowiedzialny jest rząd, który do nich prowokuje.

Warszawa. Trzaskowski na protestach jako obserwator

Rafał Trzaskowski zapytany o swój udział w protestach wyjaśnił, że jako prezydent miasta jest na ulicach stolicy po to, by obserwować zdarzenia.

d1imlc8

- Ja w momencie, gdy są demonstracje, jestem na ulicach Warszawy jako obserwator po to, by rejestrować wydarzenia, po to, żeby w razie jeśli dochodzi do nadużyć siły, podejmować interwencje – powiedział.

Rafał Trzaskowski wspomniał także, że czym innym jest agresywne zachowanie podczas zgromadzeń i podpalanie mieszkania, a czym innym protesty z ostatnich dni, które zdaniem prezydenta stolicy, miały charakter pokojowy

Warszawa. Jest odpowiedź policji

Po konferencji prasowej prezydenta stolicy stołeczna policja zapewniła w mediach społecznościowych, że bez względu na wielkość otrzymywanego od władz miasta dofinansowania lub jego całkowitego zawieszenia, służby dołożą starań, aby warszawiacy czuli się bezpiecznie.

policja Twitter
Źródło: Twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1imlc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1imlc8