Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski: rządzący nie przekazują nam pełnych informacji o koronawirusie

- Otrzymujemy informację, że jest coraz więcej chorych w wieku 10-25 lat - powiedział podczas konferencji Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy po zebraniu sztabu kryzysowego przekazał najnowsze informacje dotyczące działań związanych z epidemią koronawirusa w Warszawie.

Share
Rafał Trzaskowski wystąpił na konferencji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce
Rafał Trzaskowski wystąpił na konferencji związanej z epidemią koronawirusa w PolsceŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d2r6itc

- Każdej nocy, jeśli nie pada deszcz, dezynfekowana jest przestrzeń publiczna, m.in. 200 wiat przystankowych i pętli - stwierdził podczas konferencji Rafał Trzaskowski. Od pierwszego września zawieszono edukację w 12 szkołach. - U 87 osób stwierdzono COVID-19, w tym u 50 nauczycieli - powiedział prezydent stolicy.

I zaznaczył, że ma nadzieję na poprawę dostępu do szczepionek na grypę. - 70 na 115 respiratorów w Warszawie jest zajętych (…). Jesteśmy ukierunkowani na zapobieganie pojawianiu się ognisk w szpitalach - powiedział Trzaskowski.

d2r6itc

W żłobkach właściwie nie odnotowano zachorowań, natomiast w DPS pojawiają się "pojedyncze przypadki" zakażeń. - Otrzymujemy informację, że jest coraz więcej chorych w wieku 10-25 lat - zaznaczył prezydent miasta.

Zobacz też: Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

Rafał Trzaskowski ubolewa nad współpracą z rządem ws. epidemii koronawirusa

Prezydent zaapelował do rządu "o jeszcze lepsza współpracę". - Tak żebyśmy nie byli zaskakiwani - zaznaczył. - Mimo że rządzący zapewniali jeszcze kilka miesięcy temu, że sytuacja jest bezpieczna, to ona ciągle się pogarsza - dodał Trzaskowski.

I podkreślił, że "odpowiedzialność za sytuację epidemiczną ponosi rząd". - Nawet rządzący nie przekazują nam pełnych informacji, choćby tych dotyczących liczby wykonanych testów (w samej Warszawie - red.) - uznał Trzaskowski, odpowiadając na pytanie dziennikarza.

d2r6itc

W poniedziałek odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Od tej pory tego typu zebrania mają odbywać się cyklicznie, 2-3 razy w tygodniu.

W ciągu ostatnich 14 dni (do niedzieli) w Warszawie stwierdzono 1056 zakażeń koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2r6itc

Podziel się opinią

Share
d2r6itc
d2r6itc