Trwa ładowanie...
trzaskowski
23-11-2017 11:31

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem Schetyny i Petru na prezydenta Warszawy

Do tej pory kandydatem Nowoczesnej był Paweł Rabiej.

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem Schetyny i Petru na prezydenta Warszawy
d2fodwi
d2fodwi

Ryszard Petru zdecydował się poprzeć Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta Warszawy. Przewodniczący Nowoczesnej wystąpił na wspólnej konferencji z szefem PO Grzegorzem Schetyną. - Popieramy Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy - powiedział Paweł Rabiej, który zrezygnował z walki o fotel włodarza stolicy. - Zjednoczenie opozycji zaczyna się od Warszawy. Nie oddamy naszego ukochanego miasta w ręce PiS - dodał Trzaskowski.

Zjednoczona Opozycja może zatrzymać PIS w samorządach. Chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji w sejmikach. Dziś wchodzimy w nowy etap współpracy na rzecz Polski Samorządnej. Zaczynamy od Warszawy - ogłosił lider PO Grzegorz Schetyna. Deklaracja poparcia dla Trzaskowskiego padła z ust Pawła Rabieja, który wcześniej był kandydatem Nowoczesnej na prezydenta stolicy. Wedlug najnowszych ustaleń Rabiej miałby być zastępcą Trzaskowskiego w Ratuszu.

Schetyna i Petru podkreślili, że chcą szerszej współpracy nie tylko w stolicy, lecz także w innych miastach wojewódzkich. - Jesteśmy przekonani, że tak jak w Warszawie, wspólna praca i wspólny kandydat daje nową jakość i realizuje oczekiwania nie tylko mieszkańców Warszawy, ale wszystkich tych, którzy wierzą, że zjednoczona opozycja może zatrzymać złe rządy PiS - tłumaczył lider PO.

Schetyna zaapelował do "wszystkich niezależnych samorządowców". - Ci, którzy mają zaufanie mieszkańców, a których zła ordynacja zaproponowana PiS chce wyeliminować z wyborczych szranków mogą liczyć na miejsce w zbudowanej przez nas politycznej konstrukcji - podkreślił.

Zdaniem Petru "ordynacja, skok na sądownictwo, marsze narodowców wymagają od opozycji sprawnej współpracy".

d2fodwi

- Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy u2013 powiedział 2 listopada przewodniczący Grzegorz Schetyna i zwrócił się do opozycji z prośbą o wystawienie wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych.

Nowoczesna - po ogłoszeniu decyzji przez lidera PO - zdystansowała się do kandydata tej partii. Postawiła na Pawła Rabieja. - Uważamy, że optymalnym kandydatem powinien być ktoś, kto nie ma powiązań z tym, co się działo w Warszawie, z reprywatyzacją, z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz - stwierdził Petru .

źródło: WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Przepraszają za kompromitujący rysunek. Zamiast warszawskich powstańców, niemieccy zbrodniarze

d2fodwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fodwi