Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Ranking miast. Warszawa ostro w dół

Spadek aż o 25 miejsc w porównaniu do zeszłego roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ranking miast. Warszawa ostro w dół
d4ei6u8

Londyńska dzielnica West End po raz kolejny została uznana, za najdroższą lokalizację biurową świata, wynika z raportu Global Prime Office Occupancy Costs przygotowanego przez firmę CBRE. Warszawa znalazła się w zestawieniu się na 85 miejscu, co oznacza spadek aż o 25 miejsc w porównaniu do zeszłego roku.

W londyńskim West Endzie średnie koszty najmu jednego metra kwadratowego wynoszą aż 223 euro miesięcznie. Na drugim miejscu rankingu znalazło się centrum Hongkongu (212 euro/miesiąc), przed dwoma lokalizacjami w Pekinie i dzielnicą biznesową Nowego Delhi.

Warszawa, po uwzględnieniu wszystkich kosztów najmu na poziomie 34 euro miesięcznie, znalazła się dopiero na 85 pozycji. Oznacza to spadek o 25 miejsc w porównaniu rok do roku. Ze spadkiem cen o 4,7 proc. Warszawa jest siódma wśród miast, gdzie koszty najmu spadły najbardziej. Z raportu wynika, że największego załamania cen, aż o 22,4 proc. doświadczyła stolica Rosji.

d4ei6u8

- Ranking CBRE uwzględnia wszystkie koszty, jakie muszą ponieść najemcy wynajmując biuro w najlepszych budynkach w Warszawie. Ponieważ w chwili obecnej najwięcej budynków budowanych jest w Centrum, jesteśmy świadkami dosyć istotnego obniżania się czynszów w kluczowych lokalizacjach. Przewidujemy, że spadki będą odnotowywane co najmniej do końca 2016r. – pierwszej połowy 2017r, kiedy największe nowe budynki takie jak Q22 czy Warsaw Spire zostaną wynajęte. W następnych latach możemy spodziewać się stopniowej stabilizacji – mówi Joanna Mroczek, dyrektor działu badań rynkowych i marketingu w CBRE.

Przeczytajcie też: Warszawscy radni przegłosowali dotacje na zabytki

*Zobaczcie też na wideo: Mordor na Domaniewskiej. Jedyne takie miejsce w Polsce. *

d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8