Trwa ładowanie...
d2xdre5

Ranking polskich miast. Warszawa na pierwszej pozycji!

"Jest najlepszym polskim miastem do życia"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ranking polskich miast. Warszawa na pierwszej pozycji!
d2xdre5

Na podium nie ma niespodzianek. W rankingu mierzącym jakość życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu, przygotowanym przez tygodnik "Polityka" zwycięzcą została Warszawa . Na dalszych miejscach znalazł się Sopot i Wrocław.

- Wybierając kryteria naszego rankingu, za wzór przyjęliśmy zestawienie pod nazwą „Better Life Index” przygotowywane przez OECD, organizację zrzeszającą najlepiej rozwinięte państwa świata. - czytamy na stronach tygodnika. Chodzi o warunki mieszkaniowe, dochody, pracę, wspólnotę, edukację, środowisko, społeczeństwo obywatelskie, zdrowie, zadowolenie z życia i bezpieczeństwo. Do tych kategorii tygodnik dodał jeszcze jedną - jakość samorządu.

Stolica wygrywa w wielu kategoriach, ale nie najlepiej wypada np. w kategorii bezpieczeństwa. Potrafi jednak zaoferować mieszkańcom atrakcyjny rynek pracy, wysokie zarobki, bogatą ofertę kulturalną i dobre szkolnictwo. Ponadto Warszawa stworzyła jeden z największych w Europie systemów roweru miejskiego. W tygodniku czytamy, że stolica okazała się "bezapelacyjnym liderem". Na ostatnim miejscu znalazł się, leżący na Dolnym Śląsku Wałbrzych.

d2xdre5

Nasza stolica jest najlepszym polskim miastem do życia- wynika z raankingu, którego pełną wersję znajdziecie tutaj .

Przeczytajcie też: Warszawa ma jedne z najczystszych hoteli na świecie!

d2xdre5

Podziel się opinią

Share

d2xdre5

d2xdre5