Trwa ładowanie...
dfjtwos

Ranking uczelni wyższych. Uniwersytet Warszawski przed Jagiellońskim

Chcesz mieć dobrą pracę po studiach? Ranking Perspektyw pokazuje, które uczelnie cieszą się największym prestiżem. Tradycyjnie wybierać najlepiej między Warszawą a Krakowem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiedni wybór uczelni ma wpływ na późniejsze zarobki
Odpowiedni wybór uczelni ma wpływ na późniejsze zarobki (Pixabay.com)
dfjtwos

W jubileuszowym XX Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 na czele znalazł się Uniwersytet Warszawski. Tuż za nim znalazł się Uniwersytet Jagielloński, a podium zamyka Politechnika Warszawska.

Na dalszych miejscach znalazły się: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Wrocławski, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Łódzka.

Czytaj też: 4 tys. złotych brutto w pierwszym roku pracy. Tak zarabiają absolwenci uczelni wyższych

dfjtwos

Jak wyglądają różnice punktowe? UW jest punktem odniesienia (100 proc.) we wskaźniku rankingowym. Uniwersytet Jagielloński osiągnął 99,2 proc., a Politechnika Warszawska 80,1 proc.

Obejrzyj: Polska nauka musi się zmienić. To jedyna szansa na nasze leki przyszłości

W Rankingu Uczelni Niepublicznych po raz 20. najlepsza okazała się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Za nią znalazły się: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych i Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

   Perspektywy
(Perspektywy)

Jak informują twórcy, "ranking obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają min. 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów".

dfjtwos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfjtwos

Podziel się opinią

Share
dfjtwos
dfjtwos