Trwa ładowanie...

Ranny, zakrwawiony krogulec i zaatakowana przez inne ptaki sowa. Interwencja Eko Patrolu

Odłowione drapieżniki trafiły do Ptasiego Azylu.

Share
Ranny, zakrwawiony krogulec i zaatakowana przez inne ptaki sowa. Interwencja Eko Patrolu
d4kdh8b

Ranny, wyziębiony, oszołomiony - krogulec, który nad ranem zderzył się ze szklaną ścianą, został przewieziony przez strażników miejskich do Ptasiego Azylu, gdzie przejdzie leczenie i rehabilitację. Kilka godzin później trafiła tam również zaatakowana przez inne ptaki sowa, którą przy ul. Zamenhofa znalazł jeden z mieszkańców

W czwartek ok. godz. 9.00 rano strażnicy miejscy z Eko Patrolu otrzymali polecenie udania się na ul. Franciszkańską, gdzie na chodniku pod jednym z bloków mieszkalnych leży ranny ptak. Zgłaszający poinformował, że jest to ptak drapieżny, nie był jednak w stanie określić jego gatunku. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli leżącego na chodniku, zakrwawionego dorosłego krogulca. Był wyziębiony i wyglądał na mocno wycieńczonego. - Nie był w stanie samodzielnie poruszać się i był zakrwawiony. Najprawdopodobniej w trakcie lotu zderzył się ze szklaną ścianą budynku - opowiada mł. str. Szymon Kosakowski z Eko Patrolu. Funkcjonariusze przewieźli rannego ptaka do stołecznego ZOO, gdzie trafił pod opiekę specjalistów z Ptasiego Azylu.

Kolejny odłowiony dziś i przewieziony do Ogrodu Zoologicznego ptak to sowa. Ok. godz. 11.30 strażnicy z Eko Patrolu otrzymali zgłoszenie od mieszkańca, który poinformował, że na trawniku przy ul. Zamenhofa znalazł ranną sowę. - Na miejscu zgłaszający przekazał nam karton z umieszczoną w nim poranioną prawdopodobnie przez inne ptaki sową, którą przewieźliśmy do warszawskiego ZOO - mówi st. spec. Grażyna Gołoś. Po okresie rehabilitacji ptak zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.

d4kdh8b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kdh8b
d4kdh8b