Trwa ładowanie...

Raport CBRE: Warszawa najtańsza w Europie

Z najnowszego raportu firmy wynika, że polska stolica ma najniższe stawki za powierzchnię magazynową w Europie. Zobacz całe zestawienie.

Share
Raport CBRE: Warszawa najtańsza w Europie
d1a27ld

Według CBRE, średnia stawka za mkw. powierzchni magazynowej w Warszawie wynosi 4,86 dolara za mkw. To daje naszej stolicy zaledwie 57 miejsce na 68 badanych lokalizacji świata, a ostatnie w zestawieniu europejskim.

Do najdroższych miejsc pod projekty magazynowe należą Hong Kong (28,94 dolara za stopę kwadratową), Tokio i Londyn (po około 16,5 dolara). Wśród pierwszej "10" znajdują się przede wszystkim miasta z Azji Wschodniej i Australii. Pozostałe lokaty należą do europejskich miast: Sztokholmu, Manchesteru, Leeds i Monachium. Natomiast biorąc pod uwagę Stany Zjednoczone, magazyny są najdroższe w Los Angeles (12 miejsce w zestawieniu CBRE; 8,04 dolara za mkw).

W Europie Centralnej najwyższą lokatę zajmuje Budapeszt (5,47 dolara, 45 pozycja), a następnie Praga (5,29 dolara, 48 miejsce). Na tle innych w szczególności wyróżnia się Moskwa (6,58 dolara, 27 lokata).

Tym samym wynik 4,86 dolara za metr kwadratowy powierzchni zapewnia Warszawie ostatnie miejsce wśród wszystkich europejskich stolic. Gorzej od stolicy Polski wypada Antwerpia (4,66 dolara). Natomiast w naszym kraju jest drożej niż np. w Toronto, Chicago czy Dallas. Najniższą, 68 lokatę, zajmuje Atlanta (3,13 dolara za stopę kwadratową).

d1a27ld
d1a27ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a27ld
d1a27ld